| AllaBalla a întrebat:

Deci. mai intai de toate trebuie sa mentionez ca am 15 ani si baiatul despre care este vorba are aceeasi varsta cu mine. Eu in aceasta vacanta am mers la bunica mea, la Iasi. Acolo am aflat ca s-a mutat un nou vecin si tot cartierul vorbea despre el. Am incercat sa aflu mai multe despre acest X si am aflat ca s-a mutat chiar cu un etaj deasupra mea. Foarte indrazneata m-am dus direct la usa lui si i-am spus " Hei, presupun ca tu esti tipul cel nou despre care se tot vorbeste" el mi-a raspuns cu un zambet si m-a poftit inauntru. Am inceput sa vorbim si sa flirtam unul cu celalalt incet, incet... nici nu ne-am dat seama cum a trecut timpul. Dar la un momentdat un vechi prieten a sunat la interfon ca sa il intrebe daca iese pe afara. Asa ca am iesit amandoi afara cu restul grupului de prieteni. In urmatoarele zile cand stateam pe banci el se aseza langa mine, si tot timpul imi face cinste cu absolut tot ce vreau sa imi cumpar. Vineri m-am dus pana in casa ca sa beau apa iar X mi-a zis ca si lui ii este si daca as putea sa ii dau si lui un pahar cu apa. I-am spus sa urce cu mine. Dupa ce am baut apa m-a luat de dupa talie si a inceput sa se uite la mine foarte zambitor.( Cred ca am uitat sa mentionez mai sus caa in aceasta perioada mie mi s-au aprins calcaiele dupa X). imi batea inima foarte tare dar am considerat ca era momentul potrivit pentru a-i spune ceea ce simt pentru el. "stii. de mult voiam as iti spun." si nu m-a lasat sa termin pentru ca m-a sarutat big grin Apoi ma rog. l-am sarutat si eu pe el si am continuat amandoi cu acest lucru. In fine. Problma mea este urmatoarea: eu sunt sigura ca el ma place, si eu il plac foarte mult pe el si sunt sigura ca o sa vrea sa fim impreuna dar eu joi plec acasa la mine, la Bucuresti... sad si nici nu vreau sa astept pana la vara cand o sa merg din nou la bunica dar nu vreau nici o relatie la distanta crying( sunt disperata. habar nu am ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| DeeaAndyRody a răspuns:

Stiu ca intr`adevar este greu sa ai o relatie la distanta cu o persoana pe care chiar o iubesti.(Si mie mie se pare o zi pierduta cand nu il am langa mine, te inteleg perfect)
Insa, daca chiar este o iubire adevarata si o relatie serioasa va rezista(exista si telefon, si messenger), totul este sa fie iubire, iubire adevara din partea amandurora.La inceput va fi greu, chiar foarte greu, cu timpul va veti obisnui cu distanta si veti accepta ca nu aveti incotro.
Crede`ma, daca e o relatie serioasa, bazata pe iubire adevarata va rezista.Stiu ca iti va fi greu, dar vei ajunge sa fi multumita si ca ii auzi vocea!
Nu inceta sa il iubesti si sa speri ca va veni vremea cand il vei avea mereu langa tine!

3 răspunsuri:
| roxynutza a răspuns:

Pai si eu am o relatie la distanta si nu este una in tara Belgia-Romania sunt totusi 2000 de kmsad imi este foarte greu sincer, dar am incredere in el si il iubesc si este tot timpul alaturi de mine de acolo de acasa si cum poate; este o relatie frumoasa dar si foarte grea relatia la distanta; relatiile pe bazate pe iubire la distanta chiar pot rezista daca intr-adevar vrei asta love struck :* succes :*

| loverby3a a răspuns:

Stii este o zicala "ochii care nu se vad se uita " dar nu se intampla tot timpul rabdarea le rezolva p toate."cu rabdarea treci si marea"winking nu dispera daca cu adevarat este ceva intre voi vei vedea ca va tine si peste cateva luni nu mai e mult vorbiti la telefon smswinking exista si mess si web dc stai fara grigi! good luck!

| Souca_Paulaa_1995 a răspuns:

Relatile la distanta nu merg. nu are el rude in Bucuresti? poate veni in weekend la ele.