| ticaela a întrebat:

În urmă cu vreo 2 ani s-a mutat lângă mine un băiat foarte draguţ, l-a început nu il băgam in seama, mama mea se intelegea destul de bine cu al lui până cand mama lui a plecat in afara tarii pentru a muncii. De atunci s-a mutat bunica lui aici care este foarte batrana.
Intr-o zi statea pe banca cu mama prietenei mele si i-a spus ca el ar fi interesat de mine (acest lucru se intampla cand eu aveam 12 ani, acum am 14, iar el 17), apoi am aflat ca este si in aceeasi scoala cu mine. A iesit in curte de cateva ori si ne intelegeam foarte bine apoi s-a intamplat, pur si simplu m-am indragostit de el. Tot timpul cand trece pe langa mine imi zambeste frumos, se uita la mine, ba chiar imi si face cu ochiul, a vrut sa ia paleta de tennis de la un prieten ca sa joace doar cu mine. (nu stiu daca inca ma mai place si nu stiu cum sa actionez )
Va rog dati-mi niste sfaturi nu stiu ce sa fac! funda big grin

Răspuns Câştigător
| MARyUSK a răspuns:

Frate, tipu' cred ca e nebun dupa tine! Stii, daca iti plk o sa fie foarte usor sa fiti impreuna, ca el filtreaza la greu;-) sigur daca discuti cu o prietena sa-l intrebe ce parere are despre tine sigur o sa aflii;-), dar e mai bine ca acea prietena sa fie la aceeasi scoala...

8 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Stai cuminte ai doar 14 ani Ai o viata inainte Nu incepe de acum sa te indragostesti Considera-l un bun prieten si doar atat Esti prea mica Asculta sfatul meu ca altfel ffffffff mult vei plange

| Iσαηα a răspuns:

Deci, foarte draguta descrierea [in primul rand]happy
Cred ca simte ceva pentru. tinehee hee. Pt. ca altfel nu se apropia atat de mult de tine.
Cred ca e foarte gen: un gentleman. happy daca zambeste vrea sa joace tenis cu tine...
Cred ca ar trebui sa astepti ca el sa faca primul; l pas.

Succes; xx.

| Piiink a răspuns:

Heii love struck Nu te feri de el :X Spune-i ca il plaki pentru ca daca si el tea placut mai eista o farma de sentiment pe acoloo love struck Haiii spune-i nu fii prostawinking Ca dp aia il pierziii big grin :*

| ticaela explică:

Va rog frumos mai raspunde-ti, am nevoie de cat mai multe sfaturi straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fii foarte bine sa nu te feresti.nu ai nimic de pierdut dama.sincer? in locul tau l-as fii intrebat clar. X am inteles ca exista sanse sa ma placi. este adevarat? si fii sigura ca daca iti face cu ochiul si vrea sa joace jocuri cu tinetongue inseamna ca are curaj sa iti spuna verde in fata adevarul :* mai ales ca a avut curaj sa vorbeasca cu o femeie mult mai mare decat el despre acest subiect. dac inca iti pla ce de el si simti nevoia sa il imbratisezi laughing fa si tu pe victimalaughing orice fata are momente cand ne facem victime din vanatoare laughing :*:* tot raul spre bine si succes. funditSa? :X

| PwiuMic a răspuns:

Greu cu baietii astia... daca te indragostesti toata ziua stai cu gandul la ei.Chiar nu stiu ce sa faci te duci la el si ii spui ca ai o tema de facut si ca nu sti sa o rezolvi si sa te ajute el.

| Papusika_4806 a răspuns:

In principal flirteaza cu el, vezi daca iti "raspunde" la fel, zambestei, poartate frumos, fi cat mai dulce, incearca sa-i atragi atentia intr-un mod placut. Ar fi posibil sa simta acelasi lucru despre tine ce simti si tu pentru el, inca nu stim exact, dar merita sa incerci. Cel mai important ar fi sa nu te descurajezi, fi puternica si orice ar fi sa nu te lasi... Insa un lucru important: Sa nu te lasi din prima la el, adica daca va flirta si el fi putin misterioasa, sa nu cedezi presiunii, baietiilor le place asa... Sper sa reusesti sa-l cuceresti si intr-un final sa fi impreuna cu el. Bafta:*

| Alecs_5268 a răspuns:

încearcă să vorbeşti cu el.să te bagi în seamă cu el, nu neapărat direct.de exemplu dacă zice că are nevoie de ceva. oferă.i tu thinking şi dupa aia ve.ţi începe să vorbiţi şi îţi vei da seama dacă te place sau nu.