| Deea :x a întrebat:

Deci nu inteleg! A pus cineva o intrebare de genul "care este diferenta intre dragoste si sex?" si unii au spus ca sexul e o necesitate si ca poti sa-l faci cu orice parasuta/gigolo. Pai cum asa? Poti sa faci si sex fara sentimente? Cum mai simti placere?

Răspuns Câştigător
| georgegs a răspuns:

Daca ai sti cata dreptate ai:X

frate a... face sex fara sentimente e ca si cum te-ai uita la un film pornostraight face nu va avea efect asupra tastraight face e doar placere corporala nimic mai mult
cand e cu sentiment, nu poti descriere la ce simti:X

6 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Pentru a simti placere in timpul actului sexual, nu e necesar sa iubesti acea persoana. Daca n-ar fi asa, atunci de ce cand faci sex pentru prima data, desi o faci cu cineva la care tii, ca fata, te doare si nu simti placere decat mai tarziu? E cam aceeasi logica.
Sexul e o necesitate de la o anumita varsta, faptul ca oamenii sunt niste animale mai evoluate si au ocazia sa aleaga, adica sa faca sex cu persoane la care tin, e alta treaba, dar sexul in sine e ceva ce nu necesita neaparat dragoste.
E adevarat ca te simti altfel cand o faci cu persoana iubita, decat atunci cand o faci cu oricare altcineva, dar aici e vorba de sentimente, placerea carnala tot exista.[dirijata de anumiti factori, dar care nu-si au rostul in discutia asta.on the phone
>big grin

| nobody_9468 a răspuns:

Dragostea ''te umple" psihic, adica faci dragoste doar cu persoana pe care o iubesti.
Sexul e cu oricine te atrage fizic. E ceva de genu' "intra si iese"laughing si atat! Nimic mai mult, doar aia care se duc pentru-o partida si da 50 euro la o centurista n-are cum s-o cunoasca si s-o iubeasca.Intocmai,se numeste sex fiindca e without feel'inguristraight face.
Cand bei o bere, doar n-o iubesti, simti placerea de moment.

Bafta.

| Georgiana_4310 a răspuns:

Deci sexul se poate face si in graba, uneori fara sentimente, alteori cu sentimente. Dar e foarte diferit de cuvantul dragoste.in dragoste se implica multa tandrete, gesturi fine, alintari, sarutari si tot asa.In sex nu prea.Cand faci dragoste pui suflet, e ceva unic!

| alexandrucr a răspuns:

@justatear dar eu iubesc berea sad

| yunnyaaa a răspuns:

Pai din pacate poti face sex si fara sentimente, parasutele cum crezi ca o fac?oh go on
Ar fi frumos sa faci asta doar cu persoaane pentru care ai sentimente.
Dar in ziua de azi. oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa faci sex si fara sa iubesti insa nu se compara cu ceea ce numesti a face dragoste