| anonim_4396 a întrebat:

Sexul: o plăcere, o necesitate sau o plăcere provenită dintr-o necesitate?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toate 3!

23 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Leo, dragă, cu cea mai mare plăcere.
Apropo, Psihoyounger, răspunsul e valabil şi pentru tine.

NOname
| NOname a răspuns:

Psihoyounger, mă refeream la acel "cea mai mare plăcere", dându-ţi de înţeles, că pentru mine sexul e mai mult o plăcere.
Dar la fel de bine poate fi toate trei.
Însă predominant - plăcere.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

E o necesitate pentru plăcerewinking.
Practicat cu responsabilitate devine o plăcere pentru necesitate big grin.

Şalom.

| NoChanceForUs a răspuns:

O necesitate plăcută.

| Leocerba a răspuns:

Ce intrebare ai ridicat la Stiinta & Filosofeala...
Profit de ea ca sa iti spun 2 vorbe despre un sondaj pe care l-am facut printre prietenii mei. Ai fi uimit daca ai afla ca sexul, strict sexul, este un motiv, inainte sa devina eventual o placere? Interesanta perspectiva.

| Leocerba a răspuns:

@Psihoyounger-sigur, poti primi ceva mai serios dar nu tot ce-i serios e si pe subiect,you know, te indepartezi un pic tocmai de Sex,filosofand despre...
Bine, dar la ce experienta am eu cu intrebarile mele, m-am trezit s-o dau stiintific despre Categorii blushing Sa ma scoata cineva de aici, va rog laughinge o necesitate sa ma scoata!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nici una și nici alta.
Este mereu o provocare care ne împlinește!
Pa, pa.

| thealchemist a răspuns:

Nici una din cele de mai sus, e un drog.

| mgtow a răspuns:

Necesitate pentru unii placere pentru altii si cam asta e treaba, se mai gasesc persoane care nici nu vor sau nu pot avea relatii sexuale din cauze de sanatate (discapacitate, fertil, impotent) sau ca nu doreste sa faca sex din bunavoia lui.

| DakotaRoyse a răspuns:

Plăcere din necesitate.

| FoarteLetargic a răspuns:

Placere

| Psihoyounger a răspuns:

@leocerba, dacă puneam întrebarea la Dragoste/Sex răspunsurile erau toate ironice. Aici pot primi ceva mai serios.

| Psihoyounger a răspuns:

@NOname, ce răspuns e valabil şi pentru mine? Am impresia că nu am înţeles ce vrei să zici.

| xt9000 a răspuns:

Amandoua

| Frankie a răspuns:

Mereu se face din placere dar totodata este si o necesitate.

| Afdsa a răspuns:

În timpul sexului nu cred că este vreo urmă de plăcere.În ultimul timp sexul este folosit cel mai des de prostituate, deci din asta rezultă necesitatea, au nevoie de bani şi se duc la produs.Doar când faci dragoste cu persoana iubită,atunci o poţi numi plăcere, totodată şi o necesitate pentru că este ceva firesc şi venit de la natură(împerecherea). Deci sexul nu este nimic, doar pentru distracţie şi bani!

| lplostonyou a răspuns:

Din toate cate un pic happy

| Analy a răspuns:

Cand faci dragoste cu persoana pe care o iubesti sexul este o placere.Pentru unele "femei" este o necesitate. Daca vrei sa ai copil cred ca este o placere provenita dintr-o necesitate.Depinde cum crezi tu.

| aliona_6797 a răspuns:

Sexul provoaca placere pentru a incuraja reproducerea care este conditia supravietuirii speciei. De aceea, tind sa cred ca este o placere provenita dintr-o necesitate.

| EuNuTu a răspuns:

Sexul, daca e sa ne raportam la crestinism ( asa cum ar trebui sa facem ), trebuie folosit doar pentru reproducere.

| blackwidow a răspuns:

Sexul - toate trei.
Dragostea - O modalitate de exprimare a sentimentelor intr-un alt mod decat verbal dintre doua persoane.
Sexul inseamna satisfacerea unor nevoi fiziologice doar cu trupul, in timp ce a face dragoste inseamna a face sex, insa cu sufletul; cel putin pentru mine.
Numai bine

| Lysm a răspuns:

Buna, din punctul meu de vedere este o placere, desi la un moment dat devine si o necesitate. Prin urmare, necesitatea naste o placere, dar principalul scop pentru care oamenii fac sex este placerea si nu obligatia sau rutina ca "asta trebuie sa facem "

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De lipsa sexului nu a murit nimeni.dar de abuz de sex au murit multi. unii de boli,altii de inima,altii in dueluri,altii au suferit despartiri, parasiri, altii in razboaie.deci dreapta masura hotaraste rolul sexului in viata fiecaruia.nu necesitatea, nu placerea.ci dreapta masura.care e? dupa cultura fiecaruia.