| bIstAnsSor a întrebat:

Deci nu stiu ce sa fac. cunosc o fata de un an, ma inteleg bine cu ea, marog. vorbeam doar vara trecuta, acum ne-am reintalnit si avem o groaza in comun, stam in fiecare seara de la 9 pana la 12-1 dar nu stiu ce sa fac, deoarece are prieten de 6-7 luni si daca as incerca sa o sarut si asa ma gandesc ca o sa isi spuna "ratatu, desi stie ca am prieten vrea sa faca asta" si mi frica sa nu spuna "nu, nu vreau asta". deci ce ar trebui sa fac? cum ar gandii o fata o chestie de genu asta? funda, multumesc! :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca te-ai indragostit de prietena ta, se intampla frecvent, doar ca nu este bine sa te dai la o fata care are prieten, iar daca faci anumite gesturi si ai dai de inteles ca esti mort dupa ea, s-ar putea s-o pierzi.

Vezi tu, unele fete prefera ca unii baieti sa ramana doar amici si nimic mai mult, stiu ca simti lipsa de iubire, ca poate esti putin gelos, ori ai impresia ca actualul prieten nu o merita si isi bate joc de ea, dar daca se iubesc, nu strica si nu e bine sa desparti oameni.

Tot ce trebuie sa faci, este sa pastrezi distanta intima de ea, mai tarziu prietenul ei o sa afle, de la ea, si-o sa va certati, el o sa-i puna in vedere sa nu se mai vada cu tine si risti sa fi izolat.

Pune ochii pe alta fata, roag-o pe amica ta sa-ti faca cunostinta cu fete, intotdeauna o amica stie fete disponibile.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presupunand ca o vrei pe termen lung, daca tu o iei de la prietenul ei actual, de ce crezi ca va sta cu tine cand ii va face avansuri altul? Poate intentionezi sa o inchizi intr-o pivnita sau o debara, sa nu mai vada alti baieti. Daca o vrei pentru o distractie de cateva luni, incerca sa o saruti, nu ai ce pierde.

| AntoniaHetfield63 a răspuns:

Da-i bataie! laughing In general pe o fata nu o deranjeaza daca o placi, si cred ca si ea simte totusi ceva pentru tine happy. Poate, prin nu stiu ce minune -laughing)- o sa se desparta de prietenul ei si va fi doar a tawinking

| Cristi_Stefan_1989 a răspuns:

Nu-s fata daa... riscu-i mare coane... Daca o cunosti asa de bine si sunteti foarte apropiati, atunci n-ar fi o problema. Oricum poate ea il iubeste mult sau, nah. Nu stiu, ma contrazic cu placere.