| anonim_4396 a întrebat:

Deci...nu stiu cum sa incep...imi place de o fata de o luna (insa ea nu stie asta) iar ei ii place de un prieten de-al meu foarte foarte bun. spuneti-mi ce sa fac in cazul asta?

Răspuns Câştigător
| angelinthedark a răspuns:

Iaca ca iti zic eu cum sa faci. Tu nu te lasa, daca o placi(iubesti)atunci nu te da batut, hey, vb cu ea si declara-i sentimentele pentru ea, ca na vezi ca ii greu si n-ai ce face, in ziua de azihappy, apoi invit-o la un citro, cere-i un nr(de tel), sau un id(mess), ca asa din vorba in vorba merge treaba, arata-i ce baiat destept si misto esti uh, ca sa prinda drag de tine, fi rau si dur spune vorbe rele de prietenul tau ca n-are nimicwinking, deci in concluzie, pai sa nu ii zici chestii naspa de pr tau asta era o glm dar faza ca sa nu te lasi e pe bune.

8 răspunsuri:
| unione a răspuns:

Daca spui ca domnisoarei ii place de prietenul tau, sa-ti vezi de treaba ta.gaseste o fata sa te placa pe tine,

| Cristina20143 a răspuns:

Pai daca ei ii place de altu nu stiu ce sanse poti avea.incearca si vezi, sa afli ce ii place ei la un baiat si fai ce ii place incearca sa glumesti cu ea etc. poate poate asa o vei catiga. dar nu stiu ce prietenie o sa mai ai cu prietenul tau.pa'pa

| adelina73 a răspuns:

Paaiiii... ce-as putea sa-ti spun? Daca fetei ii place de alt baiat, cam putine shanse so kuceresti.Deja depinde de cum se intelege cu prietenul tau, daca el nu-i prea da importanta, ai putea incerka so kuceresti, insa daca si el e interesat de ea...las-o balta, nu-ti va ieshi nimic!

| citron a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci...depinde daca prietenul tau o place pe fata respectiva sau nu

| BarBye a răspuns:

Daca pritenului tau nu-i place de aceea fata. ce mai astepti? baga-te pe ea tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am fost si e in situatzie de genul asta.adica mie mi-a placut d un baiat iar prietenului lui cel mai bun ii placea de mine.si eu una ma gandeam sa ma folosesc d prietenul lui ca sa ajung la el...deci las-o in pace ca daca ii place d prietenul tau p tine doar o sa te foloseascawinking

| wait_please a răspuns:

Cred ca trebuie sa mai incerci so kuceresti! pina nu o sa aleaga ea! mult succes!

| ankoootza a răspuns:

Hmm...pai lasa sa mearga de la sine oricum e o iubire trecatoare happy