| Spritero a întrebat:

Am un prieten care e trece in a8a si nu stie daca se face vreun vaccin... Daca se face spuneti-mi va rog in ce luna daca e obligatoriu si unde se face. FUNDA

Răspuns Câştigător
| Adeeeee a răspuns:

Nu,in clasa a 8`a nu se mai face vaccin. Inainte se facea, dar acum se face dintr`a 9`a si mi se pare ca e antitetanos (se face si intr`a 4`a). Sper ca te-am putut ajuta. big grin

5 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Pei da de obicei se face un vaccin.
din cate stiu acest vaccin la mai facut odata si in clasa a4a, noua asa ni sa zis.
il face la sfarsitul anului. prin mai, iunie.
eu nu l-am facut in a8a din lipsa de fonduri insa nu am szcapat de el, l-am facut in a9a. si da e obligatoriu.
oricum nu e mare lucru. 2 secunde nu moare nimenioh go on

| friday a răspuns:

Se fac doua din cate imi amintesc. Prin primavara.
Cei care fac tratament cu antibiotice nu il fac pe loc, doar cand termina tratamentul.

| sceptic a răspuns:

laughing. si eu trec a 8-a
nu se face, nu e obligatoriu.

| gLaMoUr_3909 a răspuns:

Eu tocmai am terminat a8-a si nu am facut nici un vaccin laughing

| BluLolipopGirl a răspuns:

in a-8-a nu se face nici un vaccin...nimeni in clasa mea nu a facut...