| Cristina92_4458 a întrebat:

Deci povestea mea este una obisnuita suna cam asa: s-a facut jumatate de an de cand mi s-a dat "verde"(totul a durat 4 luni) dintr-o prostie(desi eu i-am iertat o gramada mai grave) si sunt momente cand ma gandesc si cand am impresia ca inca imi place tipul dar si altele cand nu-l sufar. In urma cu nici o luna m-am suparat pe el (a facut caterinca de mine). Nu pot spune ca se poarta foarte urat cu mine dar il vad in fiecare zi pentru ca stam in acelasi anturaj. Acum intrebarea mea este ce as putea face? Sa-l iert si de data asta? Si daca este ok ca inca ma gandesc la el chiar si dupa jumatate de an? Adica a fost prima mea relatie mai serioasa si de el m-am atasat cel mai mult. Acum parca nu am ochi si pentru alti (de obicei imi gaseam altul foarte repede). Nu stiu ce sa fac tin la el dar nu pot sa-l iert, il plac dar ma enerveaza!sad

Răspuns Câştigător
| cocolina_1574 a răspuns:

Il placi dat te enerveaza tii la el dar nu poti la il ierti nu inteleg serios pai nu stiu ce raspuns sa ati dau deci mai sincera sa fiu nu imi trece absolut mai nimic prin cap dar daca il iubesti mai daoi o sansa sau mai bine fa ce simnti nu stiu una care vrei u dar mai bine as zice sa ai dai ultima sansa. mai deci nu stiu nu prea am raspunsuri momentanlaughing in sera aasta mfost fff trista nu mai conteaza si acum am capul gol mie nu mi s-a intamplat niciodata asa ceva si cam deia nu am idei deci bafta si poate te-a ajutat cu ceva asunsul meu pop dolce si bata in continuare :X:X:X:X:X:X

3 răspunsuri:
| WooLove a răspuns:

Adica intr-un cuvant "Dragoste cu forta" nu stiu ce sa zic dar eu zic ca decizia pe care o faci sa fie una buna dupa sa nu apara alte complicatii. Succes

| raisa1993maria a răspuns:

E dificil, parerea mea ca trebuie sa porti o discutie serioasa cu el, sa il rogi sa nu mai faca " caterinca" sau ale gesturi care pe tine te fac sa te simti prost. daca consideri ca ceea ce a facut nu e foarte grav eu zic ca merita sa il ierti dar daca e de fel " mistocar" si are obiceiuri proaste nu cred ca e cazul sa te mai complici.

| GwenS a răspuns:

Deci uite. poti sa il mai ierti si de data asta insa spune-i ce te deranjeaza.si daca odata te mai supara stiind ceea ce te deranjeaza.dai papucii`! adica stai calma baieti sunt destui, o sa iti treaca si ai sa gasesti pe cineva care sa te iubeasca si care sa aiba grija de tinewinking