| Tanya4you a întrebat:

Deci povestea primei si ultimei mele iubiri:
de cand eram mica imi placea de acest baiat totul a inceput cand prietena mea mi. a zis ca o sa mi. l arate pe un tip super dragut si cand mi l. a aratat a fost dragoste la prima vedere si de atunci am si facut rost de nr lui de telefon si eu am intrat cu prietena mea la un club de dansuri populare si acolo SURPRIZA :X era si el si repetitiile aveau loc numai intre orele 18-20 sau mai mult. cand mai aveau loc repetitii sau spectacole mereu trebuia sa imi zica cate ceva (stiind ca il plac). Atunci mai eram si indrazneata si il mai intrebam cf.etc.De atunci cam a pornit un razboi intre prietena mea si mine ea mereu se incredea ca nu stiu ce ii mai zicea el si etc.pana la urma am facut rost de nr lui sau invers nici nu mai stiu si vorbeam mai tot timpul in pauzele de la scoala, seara.pana cand am si aflat ca mamele noastere se cunosteau, bine nu sunt asa de apropiate, dar daca se vad pe strada se saluta mai vb si tot asa.
Cand mai aveau loc repetiti trebuia el sa imi mai zica ceva sau sa mai intrebe pe c ineva ceva in legatura cu mine ca sa ma enerveze, dar era si este asa de dragut si va fi mereu. dar dupa cativa ani am incetat sa mai vorbim si tot asa deoarece prietenu lui care e var cu fratele meu (cu mine nu e deoarece eu si fratele meu suntem frati doar dupa mama) i. a zis ca vb cu el, iar de atunci n am mai vorbit deloc si cum sa zic am cam cazut intr. o depresie plangeam zi si noapte, ma retrageam, doream sa fiu singura sa plang si nu stiam ce sa mai fac. Dar mi. a mai trecut desi de fiecare data cand il vad plang din ce in ce mai mult, nici nu ma mai pot opri cu gandul ca m.am oprit sa mai vorbesc cu el, care e un tip atat de de treaba(e mai rebel de fel doar cu unii)si dragut, iar acum nu stiu ce sa mai fac.ASTA E TOATA POVESTEA IN INTREGIME si a fost atat de frumos cand am trait toate clipele alea(doar acelea cand vorbeam cu el la dansuri)si asa.cand inchid ochii mereu il vad in trecut cum vorbeam si asa. de 5 ani nu l.am uitat, dar merita e un tip atat de de treaba si dragut care a suferit mult in viata.mi.as dori macar sa film amici, nr il mai am, dar nu mai am curajul de atunci sa il mai intreb ce face sau altceva. El nu mai prea vorbeste cu acel baiat de m. a spus lu' fratele meu si nici eu nu mai vb cu acea prietena(o prietena care am avut. o de mica, dar mereu a fost o fitoasa si o prietena falsa). Mereu cand ma gandesc la asta imi vine sa plang, si cei care trec prin asa ceva sunt sigura ca stiu cum e sau cei indragostiti. ce parere aveti. DAU FUNDA, dar please nu va bateti joc si oricum va dau drak pe aia care isi tot bat joc de astia indragostiti.

Răspuns Câştigător
| aiurea231223 a răspuns:

Este o poveste destul de trista si din cate vad nu pentru sa iti spun sa il uiti si sa treci mai departe ca mi-ai si dovedit ca nu poti. Chiar il iubesti pe acest baiat din cate vad, insa pot sa te previn ca sa stii ca oamenii se schimba si este posibil sa nu mai fie acelasi baiat pe care il iubeai tu. Dar pentru a-ti dovedi tie si a-ti clarifica sentimentele pentru a putea sa ai parte si tu de fericire incearca sa-ti iei inima-n dinti si sa te duci sa vorbesti cu el ( fata in fata nu la telefon nu pe mass sau pe skipe ci fata in fata pentru a vedea exact expresia fetei tale sa inteleaga exact ce vrei tu sa ii zici si sa iti dai si tu seama de reactiile lui in mod exact). Mergeti impreuna la un suc, o inghetata, un film sau pur si simplu du-te la el cu tupeu si spune-i ca vrei sa vorbesti cu el singur vreo 5 10 minute. Spune-i cea ce ai dori sa ii spui, fara ezitari sau resentimente si spune-i sa iti pare rau pentru tot cea ce s-a intamplat ca vrei sa o luati de la 0 sa fiti amici pentru a-l cunoaste pe cel care este acum. Incearca sa vezi daca merge dar pentru asta ai nevoie de curaj. Alta metoda nu exista, aici nu o poti lua pe scurtatura ca am incercat si eu si am ajuns sa pierd definitiv baiatul pe care l-am iubit. Poate cine stie pe viitor vei avea noroc si poate veti fi impreunawinking. Bafta >big grinbig grin

3 răspunsuri:
| St3luta a răspuns:

sadof...sadce trist.totusi.in cuda ca iti e rusine si oarecum frica sa vb cu el.ar fi cel mai bine sa iti iei inima-n dinti si sa-i vorbesti. poate prietena ta sau prietenul fratelui tu l-a bagat in frica.of...dar imi pare asa de rau d voi.da-mi id-ul tau la mesaj sa vorbim! poate pot sa te ajut cu cevasadt pup si numai fi suparata.nu-i singurul baiat! sunt sigura ca vrei gasi altul care sa merite cu adevarat dragostea ta!:*sad

| PitikBhaa a răspuns:

Nu pot sa cred, exista cineva cu o poveste similara cu a mea, imi venea sa plang caci chiar daca eu cunosc o astfel de poveste tot trista ramane.

| Tanya4you explică:

Oo mutumesc mult de sfaturi fetelor...si nu stiu dc nu pot sa va trm msj cu id ul meu, dar luati.l pe asta tanya_sweetgirl_97 ca nu prea intru pe el si at va dau eu pe al meu pe care intru mai des.