| Tanya4you a întrebat:

Deci povestea primei si ultimei mele iubiri:

de cand eram mica imi placea de acest baiat totul a inceput cand prietena mea mi. a zis ca o sa mi. l arate pe un tip super dragut si cand mi l. a aratat a fost dragoste la prima vedere si de atunci am si facut rost de nr lui de telefon si eu am intrat cu prietena mea la un club de dansuri populare si acolo SURPRIZA :X era si el si repetitiile aveau loc numai intre orele 18-20 sau mai mult. cand mai aveau loc repetitii sau spectacole mereu trebuia sa imi zica cate ceva (stiind ca il plac). Atunci mai eram si indrazneata si il mai intrebam cf.etc.De atunci cam a pornit un razboi intre prietena mea si mine ea mereu se incredea ca nu stiu ce ii mai zicea el si etc.pana la urma am facut rost de nr lui sau invers nici nu mai stiu si vorbeam mai tot timpul in pauzele de la scoala, seara.pana cand am si aflat ca mamele noastere se cunosteau, bine nu sunt asa de apropiate, dar daca se vad pe strada se saluta mai vb si tot asa.

Cand mai aveau loc repetiti trebuia el sa imi mai zica ceva sau sa mai intrebe pe c ineva ceva in legatura cu mine ca sa ma enerveze, dar era si este asa de dragut si va fi mereu. dar dupa cativa ani am incetat sa mai vorbim si tot asa deoarece prietenu lui care e var cu fratele meu (cu mine nu e deoarece eu si fratele meu suntem frati doar dupa mama) i. a zis ca vb cu el, iar de atunci n am mai vorbit deloc si cum sa zic am cam cazut intr. o depresie plangeam zi si noapte, ma retrageam, doream sa fiu singura sa plang si nu stiam ce sa mai fac. Dar mi. a mai trecut desi de fiecare data cand il vad plang din ce in ce mai mult, nici nu ma mai pot opri cu gandul ca m.am oprit sa mai vorbesc cu el, care e un tip atat de de treaba(e mai rebel de fel doar cu unii)si dragut, iar acum nu stiu ce sa mai fac.ASTA E TOATA POVESTEA IN INTREGIME si a fost atat de frumos cand am trait toate clipele alea(doar acelea cand vorbeam cu el la dansuri)si asa.cand inchid ochii mereu il vad in trecut cum vorbeam si asa. de 5 ani nu l.am uitat, dar merita e un tip atat de de treaba si dragut care a suferit mult in viata.mi.as dori macar sa film amici, nr il mai am, dar nu mai am curajul de atunci sa il mai intreb ce face sau altceva. El nu mai prea vorbeste cu acel baiat de m. a spus lu' fratele meu si nici eu nu mai vb cu acea prietena(o prietena care am avut. o de mica, dar mereu a fost o fitoasa si o prietena falsa). Mereu cand ma gandesc la asta imi vine sa plang, si cei care trec prin asa ceva sunt sigura ca stiu cum e sau cei indragostiti. ce parere aveti. DAU FUNDA, dar please nu va bateti joc si oricum va dau drak pe aia care isi tot bat joc de astia indragostiti

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Apropie-te din nou de el,indiferent cum!
Iti lipseste,ai nevoie sa fi in preajma lui,de ce eviti singura sa-i vorbesti? Saluta-l pe strada,baga-te in seama incet-incet,afla ce mai face,ce-i cu el,cearta-l chiar(ce,asa fac "prietenii"?),urmareste-i reactiile,mai suna-l din cand in cand,dar rar,lasa-i libertate de actiune,incearca sa intri in cercul lui de prieteni si nu-i spune ca esti indragostita de el!
Stai si te chinui singura,plangi, suferi, toate astea se pot schimba.De tine depinde,fii inteligenta,nu te grabi, gandeste fiecare gest si totul va merge bine!
Hai, fruntea sus si sterge-ti ochii de lacrimi.
Speranta moare ultima!

| SeNnd a răspuns:

Faza e ca trebuie sa iti iei inma in dinti sa nu cada si sa il suni mai vb cu el mai incerci sa iesi cu el afara adica mai te bagi in seama adica asta e insetialu sa te placa cineva si oricum cred ca tu chiar ti la el mult incearca sa ii i-ei si adiul de mess daca nu il ai vorbesty si il intrebi daca mai stie de tine si daca te place si mai multe chest intelegi? sper ca t-i-am fost un picut de ajutor pa