| Serendipity17 a întrebat:

big grin vreau sa va cer sfatul...

Mie imi place de un baiat ( nu e la scoala cu mine, nu sta nici chiar asa aproape, E din oras happy ). Ne-am cunoscut cu ajutorul unei prietene.Prima oara cand ne-am vazut ne-am imbratisat prieteneste si am descoperit ca ne intelegem foarte bine.Am jucat adevar sau provocare cu el si a trebuit sa il imbratisez si sa il pup de 3 ori pe obraz.Si m-am simtit bine big grin Prietena mea mi-a zis ca am face un cuplu dragut si chestii din aste.a...si m-a intrebat daca il plac.Eu i-am zic ca nu pentru ca stiam ca daca ii zic adevarul o sa le zica tuturor, inclusiv lui, si toti o sa isi bata joc de mine si tot asa.Cand am mai trecut pe acolo toti ziceau,, uite-l pe iubitul tau" si toti ziceau ca imi place de el si ma simteam foarte prost straight faceSi cand m-am intalnit cu el nu vorbea deloc cu el.Am stat cu el vreo 20 de minute si nu zicea nimic. dar nici eu nu ziceam de frica sa nu zica iar ceilalti ca il plac. stiu, e cam stupid. Dar,, prietena aia" a stricat prietenia dintre mine si elsad. Cum credeti ca asi putea sa ii spun mai usor ca il plac si sa ii dau subtil de inteles asta? Vreau niste sfatuuri.

Help me please!

3 răspunsuri:
| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Pai ai putea sa il suni sa va intalniti undeva unde nici prt ta nici nimeni sa nu stie sau pe mess
si atunci va puteti exprima sentimentele unul fata de altul
succes

| Dia :"> a răspuns:

Cand e pe mess il intrebi daca isi pastreaza conversatsiile in arhiva(de preferat ar fi sa nu si le pastreze, pentru sigurantsa ta!) si daca e candva pe langa el. Cand stii ce e complet singur ii spui ca tsi'e cam jena ca toata lumea comenteaza despre voi. Ca ai vrea sa nu mai fie asa oh go on Ca ar trebui sa le aratatsi ca sunteti doar amici. Daca vrea si el asta. Si poti sa'l intrebi daca si el se simte la fel si daca lui ii place sa'si petreaca timpul cu tine. Si atunci depinde de ce spune el. Daca da semne ca te place... Poti sa'i spui ca tie iti place f mult timpul petreqt cu el, ca il consideri ceva mai mult decat un prieten si ca ai vrea sa-ti petreci toamna alaturi de el. Iar daca ai impresia ca si el va spune la toata lumea ceea ce spui tuh... Inseamna ca nu merita efortu'. BaftaaA!
Funditabatting eyelashes?

| MissSmile a răspuns:

Pai si eu trec printr-o situatie asemanatoare...
Prietena ta e cam "gura sparta", dar ai putea sa vorbesti cu el pe mess, sa-l intrebi de ce se poarta asa cu tine, daca l-ai suparat cu ceva, sau ai gresit cu ceva, un motiv pentru a intra in vorba cu el... iar din discutii ai putea sa-i spui mai subtil ca' tu nu ai vrea sa-l superi sub nici o forma pentru ca el e un baiat..."bagi"hee hee acolo niste complimentebatting eyelashes, si poate isi da seama, si ati putea fii impreunawinking
Vezi tu cum faci...winking