| BingGBang a întrebat:

Deci, probleme existentiale:-s
Treaba sta cam asa, nu stiu ce e cu mine, ma simt agitata si singura, simt ca-mi lipseste ceva mai mereu, si chiar m-am saturat sa nu stiustraight face pana acuma le radeam la toti in fata eram vesela mai mereu, is si acuma, am o groaza de`a "prieteni", am o familie care imi intelege stilu` de viata si nu ma judeca pentru ceea ce is, dar cu toate astea, nu ma simt ok deloc, si nu mi s-a mai intamplat asta.
Simt pur si simplu ca m`am saturat de tot ce e in jurul meu, m`am saturat sa fiu judecata de ceilalti pentru ceea ce is, m`am saturat de toate astea.
Am o stare de rahat si nu stiu efectiv de ce mi se intampla asta.Simt ca imi lipseste o parte din mine, simt ca nu`s intreagastraight face
Simt ca cedez. nu mai pot.

14 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Te simți singură şi neapreciată deşi eşti înconjurată de foarte mulți oameni.
Intrebarea anterioară http://www.tpu.ro/......raul-nu-s/ îmi cam dă de înțeles că starea ta se datorează faptului că nu ai un prieten. O persoană care să fie mereu lângă tine şi să te accepte aşa cum eşti.
Fruntea sus! Găseşte-ți o persoană pe care să o placi, iar când ai gasit-o încearcă să o păstrezi.
O zi frumoasă!:)

| BingGBang explică (pentru KeepCalmThinkDiffrent):

Da poate ca asa e, dar totusi am atatia prieteni care sincer tin la mine si am accepta asa cum isstraight face dc dracu` ma simt asa?straight face

| anonim_4396 a răspuns (pentru BingGBang):

Poate te maturizezi thinking

| BingGBang explică (pentru anonim_4396):

Poate nu vreau sa ma maturizez:-s

| Ofiintă a răspuns (pentru BingGBang):

Poate fii cum spune @JustGodCanJudgeYou, iti lipseste un prieten care sa te inteleaga, asa sunt si eu, dar la mine este ceva mai complicat pentru ca am fost respinsa de nenumarate ori, totul pare a fii o stare de moment, stand singura in casa nu vei face decat mai mult rau, eu iti propun sa iesi cu prietenele sa va distrati astfel poti ameliora starea ta de spirit!
Mai mult de atat, nu te putem sfatui, sunt sigura ca este o stare trecatoare!

| Ofiintă a răspuns:

In primul rand trebuie sa fii fericita pentru ca ai o familie care te intelege, crede-ma, mai rar vezi asa ceva, de exemplu eu nu pot spune la fel si despre parintii mei. Ceea ce tii se intampla poate fii o stare de moment, fiecare dintre noi am mai simtit astfel, cand totul pare bizar de ok, dar totusi ne lipseste ceva.
Acorda mai multa indiferenta persoanelor care nu te tolereaza, te judeca, mereu vor exista, dar daca stii sa fii indiferenta, pentru tine nici nu vor exista, si, pana la urma ce doare mai tare decat indiferenta?

| BingGBang explică (pentru Ofiintă):

Da ok, is de acord cu tine, doar ca nu ma mai simt ok asa cum is eu, nu ma mai simt ok cu ce e in jurul meu, nu ma mai simt "eu", si simt ca cedez.Pana acum pe toti i-am trat asa cum au meritat dar simt ca am pornit un razboi cu mine insamistraight face

| wolder a răspuns:

Ai o depresie, incearca sa te relaxezi, iesi undeva plimba-te, simte-te bine, nu mai lua in seama toate parerile neimportante.

| GabiArian22 a răspuns:

Probabil ti.ai schimbat mentalitatea iti lipseste ceva.Incearca sa schimbi rutina sa iesi din monotonie.Fa ce lucruri crezi ca te fac sa te simti mai bine.Cand iesi afara incearca sa faci ce iti place cu adevarat nu ce faceai pana acuma.Gaseste-ti persoana langa care te simti implinita langa care acest sentiment dispare si care te intelege langa care crezi ca poti trece peste asta si nu te face sa te simti singura.
PS: Stiu sentimentul am trecut si eu prin asa ceva si este greu de descris in cuvinte dar incearca sa evadezi din starea asta

| anonimg a răspuns:

"Dar adu-ti aminte de Facatorul tau in zilele tineretii tale, pana nu vin zilele cele rele si pana nu se apropie anii cand vei zice: "Nu gasesc nicio placere in ei". (Eclesiast.12:1)
Asadar, nu mai sta pe ganduri si cauta sa vezi incotro se indreapta viata ta. Intreaba-te: "Am o relatie cu Dumnezeu? Daca nu, ce trebuie sa fac? Care este rostul meu in viata? Cum imi pot gasi linistea? Unde se afla, si cum pot ajunge la ea?"
Sunt intrebari pe care fiecare om trebuie sa si le puna ca sa si afle raspunsul la ele. Toti oamenii ajung la o astfel de rascruce de drumuri.
Afla ca nici o placere din lume nu iti poate da pacea de care ai nevoie. Cauta-L pe Dumnezeu, si spune-I: "Doamne, vreau sa Te gasesc! Vreau sa Te cunosc pentru ca numai Tu imi poti da pacea!" Si, pentru ca Il cunosc, iti spun ca la scurt timp viata ta va fi schimbata cum nici in cele mai frumoase vise nu ai fi avut-o. Pregateste-te de schimbare!

| Danysan a răspuns:

Simti ca se apropie marele Big -Bang laughing

| BingGBang explică (pentru Danysan):

Da:-s vezi, esti singuru` care ai ghicitwinking

| AndyLavy a răspuns:

Ia-ti o vacanta, mergi undeva departe de familie casa si asa mai departe. evetual cu prietenii, relaxeaza-te, poate esti doar plictisita de tot ce e in jurul tau si de asta nu te mai simti ok.

| eLmoartea a răspuns:

Poate "anonimg" are dreptate, poate esti o persoana religioasa (apropo eu sunt cam ateist deci nu are rost sa ma judeci laughing ).
Chiar as vrea sa-mi spui daca te atrage sau nu religia, dar nu aici ca si raspuns, poate nu vrei sa se afle ca te atrage, poate imi trimiti un e-mail. Baftaa in "propria aventura".