| RockTheNation a întrebat:

Deci sa inceapa povestea.
Eu m-am bagat in seama pe facebook, am vorbit ce am vorbit acolo si dupa am trecut pe mess. Dupa asta, au urmat vreo 2 saptamani de luuungi conversatii pe mess si prin mesaje. Am chemat-o prima data afara, a bagat o scuza ca are o problema, dar am trecut peste. Am vorbit in continuare, si intr-un final am iesit. M-am aranjat, i-am dat o floare, ma rog... prima intalnire a decurs bine. Dupa 2 zile am iesit din nou, la fel, ne-am plimbat totul bine. La cateva zile dupa asta, o chem afara si imi zice ca ar fi mai bine s-o lasam mai usor ca are de invatat pentru examene, e o perioada grea si incarcata.
Am vorbit in continuare, totul era la fel, doar ca nu ne mai vedeam. Un timp n-am mai intrat pe ea, dar a intrat ea pe mine ( spre surprinderea mea ). Acum nu stiu ce sa fac, sa ma bag eu in vorba, poate o deranjez, daca nu ma bag, poate zice ca am vrut-o doar asa de "proba".
Tin sa mentionez ca e o fata cuminte, nu e chiar "sufletul petrecerii ", iar eu sunt aproape opusul, si nu, nu este o lauda sau ceva gen`.
Imi place mult, ce sa fac? Sa stau dupa ea, sa trec peste?

13 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Te-ai gandit vreodata ca ceea ce spune ea nu sunt scuze ci pur si simplu lucruri de care are nevoie! poate simti ca mergi prea repede si incearca sa se protejeze de o posibila dezamagire.incearca sa o intelegi si sa fi mereu langa ea chiar daca asta inseamna "mess"!
Daca atractia este mare lupta pentru eawinking, la urma urmei nu ai nimic de pierdut!
O noape placuta iti doresc!

| RockTheNation explică (pentru IloveME):

Nu le-am luat niciodata ca pe niste scuze, ii respect deciziile, chestia cu invatatul e pe bune, chiar invata foarte bine la scoala.
Atractia e foarte mare, doar ca nu vreau s-o deranjez... poate a iesit cu mine doar sa nu ma simt eu prost, exista posibilitatea sa nu ma placa deloc si nu vreau s-o fortez sau sa o oblig sa ma placa. Asta e dilema mea, daca continui discutiile pe mess o deranjez sau nu?

| IloveME a răspuns (pentru RockTheNation):

Daca deranjezi,stai linistit ca iti va spune eawinking
Tu fa tot ceea ce iti dicteaza inima! posibil ca ea sa aiba un caracter mai indiferent si sa nu stie cum sa-si arate sentimentele.Tu din cate vad esti o persoana care gandeste negativ si nu are destula incredere in propriile forte! spui ca a bagat o scuza dar ai trecut peste,dar pana la urma s-a intalnit cu tine, te surprinte faptul ca desi a cerut sa mergeti mai usor cu relatia, intra in conversatii pe mess. fata da semne ca nu ii esti indiferent deci nu vad care este problema! tu continua sa fi tunsi mai cere-i din cand in cand cate o intalnire, lasa ca timpul sa decida ceea ce este mai bun pentru voi, iar pana atunci tu fa ceea ce-ti dicteaza inima! daca o placi asa mult nu vad motivul pentru care sa te dai batut!
Succes!

| MasterOfDisaster a răspuns:

Poate ca ea se simte si ea putin intimidata de tine (spun din experienta, si eu sunt timida) sau poate crede ca ai vrea doar sa iti bati joc de ea. Si cred ca ea pune pret pe invatatura, si chiar se straduieste la examene, deci scuza ei e valabila.
Poate ar trebui sa ai putina rabdare, vorbesti cu ea, si ii spui ca atunci cand are niste timp liber sa mai iesiti, pentru ca si ea e interesata de tine (daca a vorbit si ea cu tine). Poate ai putea sa ii faci niste complimente dragute, din care sa isi dea clar seama ca o placi cu adevarat happy.

Succes, si o seara frumoasa in continuare!

| GabiArian22 a răspuns:

Nu o rata gasesti mai rar o fata de genuwinking

| DiannaDia a răspuns:

Ii poti spune cat de mult o iubesti si ca ii respecti deciziile.

Răspuns utilizator avertizat
| DiannaDia a răspuns (pentru Dezaxat):

Dar nu vad ce am spus gresit si de ce iti permiti sa vorbesti asa cu mine. Stii ce?! Chiar nu ma intereseaza parerea ta!

Răspuns utilizator avertizat
| DiannaDia a răspuns (pentru Dezaxat):

Imi pare rau ca am vrut sa-l ajut! Abia acum am observat cat timp pretios am pierdut cu discutia asta nesemnificativa si neimportanta.Te las pe tine ca tu esti mai "experimentat".Pa, pa!

| Azµre a răspuns:

Spune-i odată ce ai de spus!

| RockTheNation explică (pentru Azµre):

Usor de spus, greu de facut. E cam penibil, " hei, daca continui sa vorbesc cu tine te deranjez sau nu? "...

| Azµre a răspuns (pentru RockTheNation):

Ce ți se pare penibil? la un moment dat el nu va mai vorbi deloc cu tine și te va ignora de tot. Atunci ce faci?