| anonim_4396 a întrebat:

Buna la toata lumea!sigh
sunt foarte trista de ceva timp...nici nu stiu cum sa incepsadeu tin foarte mult la un baiat am iesit toata vara aman2 ma cauta mereu, se vedea dupa comportament ca ma place.Cand a aflat ca il plac mereu cand ma vedea lasa capul in jos sau vorbea la telefon, cand ma vedea cu alti baieti afara era ft agitat. A trecut ceva timp in care l am lasat in pace nu il bagam deloc in seama, nici pe strada si m a bagat pe mess in seama el, la o luna dupa asta si a zis ca ii e dor de mine si ca poate imi face o vizita.In fine am ajuns eu in cartier si nu a mai venit. Am iesit cu el afara la 2 noapte si cu inca niste prieteni si am stat la el in bratze ma mangaia si imi zambea, dupa aia inca 2 zile am mai iesit a venit si la mine si acum pauza nici un semncrying cand l am bagat in seama pe mess mi a spus ca e cu prietena lui acasa si mi am cerut scuze de deran, si a spus ca nu il deranjez ca daca il deranjam nu raspundea( ce credeti are prietena? mentionez ca pana sa mi zica ca are prietena nu raspundea deloc pe mess, nu stiu eu am impresia ca o face intentionat ca mai multa lume zice asa). La vreo 2 zile a pus poza cu o tipa la avatar chiar cand am intrat eu pe mess, cand a vazut ca am pus si eu cu un tip(care de fapt e fratele meu) a schimbat poza de la avatar.Nu stiu ce e in capul luicrying si de ce face asta.stiu ca sunt mai mica ca el si poate asta il retine dar de ce mai face atatea chestii inutile care mai mult ma baga in ceata. El are 18 ani -eu 15sad. Va multumesc de ajutorsad

2 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Eu cred ca el tine la tine dar faptul ca tu ai spus ca il placi l-a speriat. Se stie ca baietii se implica sentimental mai putin ca fetele intr-o relatie. El vede relatia asta sa mearga dar ii e teama ca daca va despartiti tu o sa suferi foarte mult. Stie ca tu pui suflet in relatii si nu vrea sa te raneasca. Parerea mea e ca ti-a spus ca are prietena tocmai ca sa il uiti si sa mergi mai departe. Asta pentru ca el considera ca nu va putea participa afectiv la fel ca tine intr-o relatie si stie ca asta la un moment dat te va afecta. Faptul ca e agitat cand te vede cu baieti e din cauza ca el tine la tine. El practic renunta la tine tocmai pentru ca tu sa fii fericita. Incearca sa vorbesti cu el deschis. Sunt sigur ca iti va spune aceleasi lucruri daca e sincer.

| bluesky a răspuns:

Nu stiu ce ti-as putea spune...comunicarea e cel mai bine, incerca sa vorbesti cu el si sa ii spui ce simti.Cred ca a pus poza ori sa te faca geloasa ori ca incerca sa te ajute sa il uiti.Bine ca ai pus si tu pozawinking Daca nu vrea, lasa-l nu iti pierde timpul cand sunt sigura ca sunt altii care ar vrea sa fie cu tine! Si eu am tot 15 ani si am pus prea mult suflet in prima mea relatie si m-a durut la despartire, asa ca te sfatuiesc sa nu te atasezi repede de o persoana si de niste vorbe aruncate, fii indiferenta!
Sa fii iubita! kiss