| Dutsuu70 a întrebat:

Deci, sa incep cu inceputul. Am 14 ani si sunt timid, nu am avut nici-o iubita si nu stiu sa vorbesc cu fetele. NU stiu cum sa abordez o fata, nu stiu sa vorbesc cu o fata, o duc foarte prost in materie de fete. Eu credeam ca e de la mine, ca poate sunt urat, dar multi mi-au spus ca nu stiu sa vorbesc cu o fata. Am nevoie de voi sa imi arati cum sa vorbesc cu o fata, cum sa abordez o fata, etc etc. Dupa intrebarea clasica "Hei, ce faci?" ce sa mai scriu!? Va rog ajutati-ma si spuneti-mi cum sa vorbesc si eu cu o fata, in special raspunsul fetelor, va rog mult, Dau funda. Astept raspunsuri, mersi.

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Tu cresti ca Fat Frumos,de la o intrebare la alta cate-un an!
laughing
Problema care te preocupa tine doar de cultura ta,singur iti pui piedici.
Cum vorbesti cu prietenii tai baieti,de ce cu ei poti si cu fetele nu?
Si fetele sunt tot oameni,ca si tine,mananca,dorm,plang,rad,se bucura,le e frica s.a.m.d!
Exceptand expresiile deocheate sau necivilizate,poti vorbi cu ele asa cum vorbesti cu orice amic de-al tau.
Si cu cat esti mai cult si mai citit,mai amuzant si mai interesant intr-o conversatie,cu atat succesele tale vor fi mai mari.
Doar vorbesti cu fete de varsta ta,cu interese comune,va plac aceleasi lucruri, faceti aceleasi lucruri, e greu sa discuti despre ele?
N-o sa stea nimeni langa tine sa-ti sopteasca la ureche ce sa spui, fii mai responsabil si foloseste-ti mintea, ca ai!

| Bogdan1o a răspuns:

Tu cu baietii cum vorbesti?
ma gandesc ca nu vorbesti vulgar sau alte prostii...
sa stii ca sunt fete carora le plac jocurile, filmele, dupa acel clasic "Hei, ce faci?" poti vorbi orice, orice iti trece prin cap. Nu petreci timp deloc cu fetele? nu va jucati niciodata nimic la scoala? nu iesiti prin parcuri?
vorbiti de scoala, filme, jocuri, poze, facebook, carti laughing
sunt multe lucruri pe care sunt sigur ca le aveti in comun.
nu esti prost si nici urat, trebuie doar sa nu mai fii timid, o sa te descurci, o sa vezi, ai incredere in tine big grin

| AdyAdeluş a răspuns:

Buna. Eu sincer cred ca poate este putin de vina si aspectul fizic pentru ca la asta se uita fetele pentru ca de vb cu fetele tias arata in sec 2 ca sti. Tu trebuie in primul rand sa gasesti un subiect comun intre voi doi. Incearca sa o complimentezi si sa ii zici ca o placi. E singura mea opinie. Ps. Uotate la mesaje mai incolo

| m1dn1gh7 a răspuns:

În întrebarea precedentă aveai 13 ani. Interesantă chestie.

| darriya a răspuns:

Nu mai sta asa,vorbeste ca altfel mai tarziu iti va fi si mai greu,incearca sa vb cu o fata atunci cand esti inconjurat de amicii tai(poate ca ei iti da alta stare si poti comunica mai usor)sau vb cu o fata atunci cand esti doar tu cu ea,nu-i spune din prima ca-ti place de ea ca esti-n limba dupa ea,incearca s-o cunosti,intreab-o ce ai facut la scoala, ce note, ce-ti place sa faci, ce-ai vrea sa faci cand vei termina scoala, ce muzica iti place...etc dar important este sa-ti puna si ea intrebari la care sa stii sa rapunzi, nu stiu toate vine de la sine, degeaba iti spunem noi ce sa-i spui pentru ca noi nu suntem "tu".

| Darius_Ionescu_1993 a răspuns:

"Hei ce faci"?
"Nu accept un refuz,maine ne vedem la o cafea"
"Esti dulce,nu ca o savarina,ca ceva mai mult decat dulce,zaharul e nimic pe langa tine"
"Te plac,nu prea am vorbele la mine, dar sper sa fur un mic zambet de la tine"
"Stiu ca iti par ciudat, dar tremur cand te vad, nu imi este frica de tine, dar am o teama ca inima mea sta sa explodeze atunci cand nu te vede"
Mai departe te descurci pustiuhee hee

| TheUltimaTeHack a răspuns:

Iti spun CLAR : Intr'o conversatie nu trebuie sa existe nici o diferenta dintre fata si baiat.Pur si simplu:imagineaza'ti ca e un priete obisnuit de'al tau; cand are vreo problema ajut'o cu ce poti..iar..mai incolo...(doar daca vrei o relatie)spune'i ca o consideri draguta...
Bafta
Fundoi?:3?

| ingerashranith a răspuns:

Vrei doar sa vobriti, ca intre prieteni sau sa ai o relatie cu ea? Eu sunt fata si am foarte multi prieneni(baietii) care nu arata foarte bine. Fetelor le place un baiat care comunica cu ele, iar tu ai spus ca esti timid si nu poti vorbi cu o fata.Incearca sa fii mai vorbaret(in sensul bun) adica sa nu te certi cu ele si ai sa vezi ca fetele o sa vorbeasca cu tine.
P.S:si eu am fost timida, dar am trecut peste timiditate.