| 1Ddaiana a întrebat:

Deci sa incep cu inceputul.
Eu, sunt o adolescenta de 15 ani, clasa a 9-a la un liceu din apropiere. el are 17 ani, si e a 11-a la liceu. Pe la inceputul verii lui 2013 eram amici, jucam mereu adevar si provocare in cerc cu prietenii. ne-am sarutat de cateva ori, dupa am facut o pauza nu prea mai eseam, el esea cu o prietena colega de clasa, dupa varul lui a venit de peste hotare in vacanta pe 2 saptamani, eu m-am combinat cu el (Cristi pe numele lui) adica cu varul lui... colega mea de clasa s-a mutat in capitala sa invete, varul lui a plecat din nou peste hotare la studii, el s-a despartit de colega mea pentru ca e peste hotare, iar acum eu si el esim foarte des si ne sarutam des si facem prostii, si radem glumim, si suntem mega apropiati, dar doar cand suntem doar noi 2, cand este si altcineva se distanteaza de mine, si vb foarte putin, si asta se cam repeta in fiecare zi, azi ba cand veneam de la scola, am trecut prin parc eram cu el :d si ne-am sarutat mega mult si ne oportam ca un cuplu. Insa cand e vorba sa ne afisam impreuna e impotriva ba chiar mi-a spus odata " Noi doi o sa fim 4ever doar prieteni, mereu, toata viata" crying( Dar eu tin megamult la el, si maine iar am zis sa esim sa ne vedem si am impresia ca el doar se foloseste de mine, dar nustiu...am impresia ca tine la mine, si e asa de lkdfsgjhfj,,, crying(
Ce sfaturi aveti?

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Cred ca puteti avea o Relatie dar ceva e dubios acolo de uneori se feres-te sa se arate cu tine laughing. Cred ca se gandes-te ca il vede lumea cu tine -prietenii -si or sa ai spuna varului sau.Ce o sa zic ala laughing-Ce faci ma am fost eu cu ea si acum o iei si tu laughing.Asa ca vorbeste cu el si explica-i situatia actuala. Spune-i ca il vezi mai mult de cat un prieten si ca nu e normal sa te saruti cu un prieten -exista o legatura intr-e voi si el nu isi da seama -Cand Sentimentele o iau inantea ratiunii el te saruta si nu poate sa se abtina dar apoi realizeaza ca unii oamei l-ar mustra pentru ceea cer face. Oricum o realtie e ceva frumos si nu conteaza cu cine ai fost inainte -ei sunt veri si nu frati laughing. Suucesx!

8 răspunsuri:
| Cristiann25 a răspuns:

Am eu un sfat foarte bun pentru tine: pune mana pe carte ca esti varza atat la scris cat si la exprimare! Imi place "suntem mega apropiati". Cool baby, oh yeah!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cristiann25):

Megasfat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Gandeste-te ca azi va sarutati fiind doar prieteni si maine el se combina cu o alta fata. Tie cum iti va pica? sad
Mai bine spune-i tot ce simti, intreaba-l daca are sentimente pentru tine si daca da, incercati sa fiti mai mult decat prieteni. Daca nu simte nimic decat prietenie, mai bine pune capat la asta. Daca veti continua asa pana la urma tot vei suferii.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se foloseste de tine sau mai bine zis s-a folosit de tine, nu-i mai da atentie, trebuia sa iti dai seama de cand s-a cuplat cu aia de este peste hotare, fi o fata mega isteata si trateaza-l cu indiferenta, nu iti merita prietenia.

| Laura927 a răspuns:

Asta cu verisorii.e megabucluc.naspa nu se simte confortabil sa se sarute cu verisorul luilaughingcel putin asa gandesc baietii

| 7639781254 a răspuns:

Eu cred ca esti meganeexperimentata. Ar trebui sa-l mai lasi pe tip. Nu observi ca doar megaprofita de tine? E un megabou. Megabafta! :*

| justgreen20 a răspuns:

Buna imi pare rau sa iti spun dar am impresia k nu esti decat o roata de rezerva pentru el, sfatul meu, pune capat asa nu merge si nici nu va merge nu te mai amagii singura cunoaste si pe altcineva caruia nu ii este rusine cu tine

| justgreen20 a răspuns:

Buna imi pare rau sa iti spun dar am impresia k nu esti decat o roata de rezerva pentru el, sfatul meu, pune capat asa nu merge si nici nu va merge nu te mai amagii singura cunoaste si pe altcineva caruia nu ii este rusine cu tine