| airam a întrebat:

Deci sa incep...eu sunt o persoana care pot sa spun ca nu iubesc copiibig grin stiu ca e ciudat dar asta e straight face nu simt nimic un fel de afectiune cand vad un copil ...nu simt nimicthinking problema e ca viitorul meu sot ( ma casatoresc acum in august) si-ar dori foarte mult un copil.Ba mai mult luna trecuta mi-a intarziat menstruatia si am crezut ca sunt insarcinatahappy(desi nu imi dorream acest lucru deloccccc) cand am aflat ca nu sunt m-am intristat foarte tare si am intrat intr-o stare de melancolie groaznicasad intrebarea e de ce? de ce m-am simtit as acand s-a intamplat ce imi doream ( sa nu fiu insarcinata)?

Răspuns Câştigător
| consiliera a răspuns:

Nu e nimic grev.Nu-ti plac copii.Au mai fost cazuri.Dar sa-l simti cum creste si se misca in tine si te loveste cu picioarele si se intinde.Sa stii ca numai vocea ta o aude si o s-o cunoasca.Si cand o sa-l nasti o sa-l tii in brate.O sa se uite doar la tine si doar in bratele tale va sta.Si tu vei avea un tel in viata, sa cresti un pui de om, rodul dragostei tale.Astea is doar cateva dar is convinsa ca o sa-ti iubesti copilul.

12 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

In sinea ta stii ca lipsa ta de simpatie nu e chiar un lucru bun si speri ca,daca ramai insarcinata,te vei schimba.
O vezi ca pe o sansa sa intri in normal,cred.
Si cum nu ai ramas insarcinata,te-ai amarat,poftim.
Te sfatuiesc sa nu te necajesti,vei vedea cat de mult vei iubi copiii in momentul in care ii vei avea,in momentul in care vei vedea ca legatura dintre tine si omul iubit e confirmata de o noua viata!
Totul vine de la sine,sentimentul matern este instinctiv,vei dori intotdeauna sa aperi si sa ai langa tine puiul tau!
Ti-o garanteaza o mama a doi copii minunati!
Iti doresc numai bine, casa de piatra si copii frumosi, buni si isteti!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Probabil esti inca imatura si nu ai habar ce iti doresti de la viata.
Propria ta copilarie ar trebui sa iti dea raspunsul, de ce nu recunosti ca iubesti copiii.

Cred ca negi faptul; asta tocmai ca inca nu eti pregatita sa ai propria familie, inca nu te-ai maturizat!

Ai grija!

| MMihai a răspuns:

Încă ești foarte tânără și nici tu nu știi exact, ce vrei!

| Ellenna a răspuns:

Chiar daca nu simti afectiune pentru copii in general este altceva cand este vorba de copilul tau. E imposibil sa nu iti iubesti propriul copil. Cred ca te-ai intristat atunci cand ai aflat ca nu esti insarcinata pentru ca, in adancul sufletului tau, chiar ti-l doresti big grin.

| Michell_7762 a răspuns:

Cineva te-a intrebat cati ani ai si ai omis raspunsul.Nu esti pregatita sa fii mama nu este nici o problema, eu gasesc anormal ca dupa casatorie la nici un an vine si copilul.Se spune ca primul an de casatorie este cel mai dificil.Ai rabdare nu este nici o graba,poti vorbi cu sotul tau si sa ii spui ca nu esti pregatita de a fi mama, daca nu intelege fara sa stie te duci la plening, fc.analize si vezi ce tip de anticonceptionala ti se potrivesc (nu lua de capul tau ce devii o balena, si pot aparea si problema.), si asa poti sa fii sigura ca nu ai sa ramai insarcinata fara ca tu sa iti doresti asta.Imi plac perechile care se casatoresc si asteapte sa fie cu adevarat pregatiti de a fi parinti.Nu este usor sa cresti un copil cand tu inca nu ti-l doresti cu adevarat, pentru ca maternitatea este ceva unic in viata si trebuie sa traesti acel moment cu toata fiinta ta.Asa ca spun eu este prea devreme sa vb de copii, mai ales daca sunteti si f. tineri.Asteptarea in viata are rostul ei.Acum bucurate de pregatirile de nunta, traeste aceasta zi la maxim.Sa va fie intr-un ceas bun si casa de piatra.

| airam explică:

NU! ideea este ca eu chiar nu simt nimic fata de copii...sa fiu mai expplicita, mai multa afectiune imi inspira o pisica, un animalut oricare dar un copil nu...nu cred ca e vorba de imaturitate

| airam explică:

Eu am 23 de ani

| airam explică:

Greece 12 multumesc pentru urari ...nu stiu...asa spune si viitorul meu sot( care iubeste copii de moare).

| airam explică:

Vreau sa spun ca atunci cand i-am zis lui că bănuiesc că sunt însărcinată, s-a bucurat foarte mult

| airam explică:

Michell nu am omis raspunsul; am spus ca am 23 de anibig grin multumesc pentru urari:*

| Vladuthz a răspuns:

Pentru ca e ceva instinctual si cand ai sa ai un copil ai sa vezi ca ai sa-ti zici,, ce proasta eram ca nu-mi doream copii", ai sa-ti iubesti copilul atat de mult si ai sa vezi ca dragostea de mama e cea mai frumoasa

| Pepsi_3761 a răspuns:

Scuze ca te-nghesui, da' tu cati ani ai?laughing