| hheeyy11 a întrebat:

Hey stiu ca este a3a intrebare la fel dar tot sunt ingrijorata si nu imi pot lua gandul ma tot gandesc de ce nu imi vine menstruatia. Luna trecuta mi-a venit pe 24 AUGUST. si acum suntem in 24 SEPTEMBRIE. In urma cu aprox 1 saptamana am facut sex anal cu prietenul meu vreo 5-10 minute ca nu am avut timp si el spune ca nu a ejaculat in mine dar eu am simtit ca eram foarte umeda pe acolo si miroasea ceva urat de acolo... am crezut ca e sperma dar in fine pe 2 septembrie am facut-o cu el normal dar ne-am protejat cu prezervativul si a doua zi l-am intrebat daca a fost ok prez si a spus ca da nu avea nimic. exista vreo sansa sa fiu insarcinata? sau de ce nu imi vine menstruatia va rog sa ma linistiti. multumesc.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata, motivul intarzierii poate fi si altul... posibil sa fie si infectie daca zici ca mirosea urat

| hheeyy11 explică (pentru mona):

Miroasea urat dupa ce am facut anal happy

| Ea12345 a răspuns:

Cum sa nu miroase urat daca ai facut anal? Ai facut tu clisma inainte sa o faci, ca sa elimini toate,, resturile"? Sunt sigura ca nu. Joaca-te mult si bine acum, la varsta aceasta cu sexul. Fa-o in toate,, gaurile" posibile si o sa te trezesti la 30 de ani ca nu te mai poti tine atunci cand ai nevoie sa mergi la baie..Ai timp destul de experimentat tainele sexului mai tarziu, plus ca tu nu ai niciun gram de cunostinte in acest domeniu.Probabil ai racit la ovare sau ceva, dar ce sa stii tu, cand ti-ai inceput viata sexuala fara sa stii ca NU poti ramane insarcinata facand sex anal sau oral. Curiozitate: la sexul anal nu ati folosit prezervativ? De ce? Iubitul tau risca sa se aleaga cu vreo infectie de toata frumusetea, bravo voua. Pobabil ca nu esti insarcinata daca ati facut apoi cu prezervativ, acesta nu s-a rupt si nu a fost gaurit(caci presupun ca a-ti pus apa in el la final, sa verificati). Te lasi prea mult pe mana lui! Tu n-ai nicio responsabilitate, pe tine nu te intereseaza deloc ce face el acolo, cum, cu ce si mai ales, unde?
Baga-ti mintile in cap. Ai numa' vreo 16 ani din ce am vazut la alta intrebare si deja practici sexul anal.

| hheeyy11 explică (pentru Ea12345):

Vad ca stii multe. am 17 ani fara 3 luni. vreau sa te intreb cam cand ar trebui sa imi vina menstruatia daca as fi racita? happy si daca as fi insarcinata trebuia sa apara semnele de sarcina pana acum nu?happy si pentru ca am facut-o anal nu pot ramane insarcinata nu?happy mersiwinking iti dau funda daca imi raspunzi :*

| Ea12345 a răspuns (pentru hheeyy11):

Iti va mai intarzia cam o saptamana. maxim! In cazul in care nu evine, e vreo dereglare hormonala. Nimeni nu poate stii sigur, mai ales daca o ai neregulata. Semnele unei sarcini apar dupa o lua, doua. In niciun caz dupa 1 saptaana sau doua. NU poti ramane insarcinata de la sex anal, cum am mai spus. Este totalneigienic sa faci sex anal fara prezervativ si fara o clisma inainte sau mecar sa fi merg la baie.

| geogen a răspuns:

Eu asa am ciclul adica daca imi vine luna asta pe 12 si luna viitoare am tot pe 12..asteapta sunt normale intarzierile daca nu ai regulat, iti vine stai calma