| ZuzuStrumf a întrebat:

Deci sa incepem cu inceputul, va previn ca povestea nu e tocmai scurta.
De curand am participat la o nunta a unor prieteni.Mi s-a atras atentia de la parintii mei ca un baiat se tot "holbeaza" la mine.Am intors privirea spre el, insa el a intors capul.De cate ori ma uitam la el, el schimba directia capului.Pana la urma, am inceput sa dansez.Recunosc,sunt o dansatoare destul de buna.Am aflat de la invitatii ca el se rosea de cate ori dansam.Uh,baiatul nu era tocmai genul meu fiindca nu imi statea gandul tocmai la o relatie, insa era frumusel.Era imbracat la costum ce ii dadea o personalitate rafinata.Mai tarziu am aflat ca el ar fi avut o relatie cu verisoara primara.Erau amandoi afara (el si verisoara lui). Erau imbratisati si se uitau unul in ochii celuilalt ca doi indragostiti.Intamplator,am trecut pe acolo iar privirea lui era indreptata spre mine,Ea se uita nepasatoare, in timp ce el se uita adanc in ochii mei cu o fata plouata.
Am incercat sa il ignor si iata am dat-o din nou in bara.Cand tatal meu a furat mireasa eu eram suparata pe scari fiindca aproape toata lumea a plecat numai eu am ramas.Am vrut sa intru inauntru dandu-ma in spate cand m-am ciocnit de el,Se pare ca eram singuri pe scara.Mi-am cerut scuze politicos, iar el inca imi adresa privirea aceia de nevinovat.Cand o ruda de a lui (probabil o matusa) a venit, el a incercat sa ma ignore schimband repede subiectul (intrand in vorba cu matusa ca si cum nu as fi acolo).
Eu si familia mea am decis sa plecam.Afara se afla toata familia baiatului certandu-i pe el si pe verisoara lui de relatie.M-am dus la masina prefacandu-ma ca nu ma intereseaza subiectul lor de discutie, dar cand sa intru in masina am mai aruncat o privire catre el.Se pare ca ma privea insistent desi verisoara lui le explica rudelor.Nu era deloc atent la discutie doar se uita la mine.
Baietii, cine le mai intelege mentalitatea.
Voi ce parere aveti? E posibil sa ma placa?

P.S:Fratele lui mai mic a incercat sa intre in vorba cu mine.Langa noi se afla renumitul baiat.Se uita cu niste ochii la fratele lui, doamne.Cand am plecat de langa ei l-am auzit pe cel mic : Dar ce-am facut? si ca raspuns a primit Stii tu!

8 răspunsuri:
| SunnyDay88 a răspuns:

Daca te place clar nu e destul de mult incat sa te bage in seama.
uita-l daca nu are de gand sa te caute el pe tine. nu vrei sa ajungi sa tragi de unu si sa impori atentia lui.

| KinderBeeeib a răspuns:

Nu are nimeni de unde stii daca te place, imprieteneste-te cu el si mai tarziu intreaba-l. Daca da si tu nu-l placi lasa-l in pace. Daca da si il placi si tu fi-ti impreuna.
Daca nici unul nu va placeti macar fi-ti prieteni happy.

| e7d7n7 a răspuns:

Asta numai tu poţi să afli!

| xCrazyGirl a răspuns:

Asta poti afla doar vorbind cu elhappy

| Axel22 a răspuns:

Da! Chiar te place! Cand te-ai uitat si tu la el, iar acesta a intors capul insemna ca ii este rusine, deoarece stiu si eu, esti frumi poate happy

Sansele sunt destul de mari sa te placa.

| lastride a răspuns:

DIn faza cu fratele imi dau seama ca sigur i-a povestit despre tine sau ceva de genu si eu faceam asa cu prietenii mei care vorbeau cu "fata mea", le ziceam la fel happy

Te place sigur, dar daca nu te-a bagat in seama trebuie sa deschizi tu portile socializarii intre voi. Poate se va deschide dupa cateva replici.

| jointandsmyle a răspuns:

Sti.poti sa faci o telenovela din povestea asta.

| Pupamadulke123456 a răspuns:

E posibil sa te placa, dar nu e sigur de ce vrea.nu stie inca pe cine sa aleaga.asa sunt baieti oricum daca ar vrea ceva de la tine te-ar cauta iti garantez