| rapidista a întrebat:

Deci sa va povestesc in speranta ca voi primi ceva sfaturi... el ma place sau cel putin ma placea, pentru ca nu odata mi-a cerut prietenia. Eu pe vremea aia nu stiam prea multe despre el asa ca l-am refuzatsad totusi ramanand prieteni...Aseara o prietena avea la avatar o poza cu el. In acelasi timp el vorbea cu mine la telefon, i-am povestit ca ma streseaza un baiat si atunci s-a oferit sa ma ajute spunandu-i lui ala ca e gagicamiu si sa nu ma mai streseze cu o sa aiba probleme cu el.In fine.Astazi un coleg mi-a zis ca el e cuplat cu prietena care avea poza cu el la avatar. In fine dupa teza astazi am iesit afara amandoi in acelasi timp a venit sa ma salute si am discutat putin. Cand au iesit si ceilalti mi-a zis "pa! Imi pare rau bai" ce a vrut sa spuna cu asta? Acum din ce-am vazut el s-a certat cu fata respectiva.Nu mi-a confirmat (cei drept nici n-am intrebat) dar ea avea la status mesaje de despartire, vorbe urate la adresa lui si cu mine a fost foarte rece. Ce-ar trebui sa cred? Sau certat oare din cauza mea? Eu nu vreau sa intreb nimic pentru. ca sunt un pic cam orgolioasa. Ce-ar trebui sa fac? chiar tin la el si nu vreau sa aiba de suferit. Nu stiu cat ati inteles, dar orice sfat e bine venit (mai ales ca cea mai buna prietena a mea are telefonul inchis) si nu am cui sa ma descarc.Mersi mult:*

Răspuns Câştigător
| 4ddict3d a răspuns:

Buna, cel mai bine ar fi daca un timp "nu te-ai baga peste el". Lasal sa-si spuna ordine in minte.Asteapta timp de doua saptamani, pentru ca, daca te place o sa te intrebe el ceea ce tu astepti(daca vrei sa stai cu el). Daca el e tipul "timid", vorbeste mai mult cu el si dai de inteles ca il placi(da nu il stresa, sa fie subtil dar de ajuns incat sa inteleaga). In final, daca tot nu intelege fa tu primul pas si intreaba-l daca vrea sa stea cu tine! Mult succes!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca peste putin timp totul o sa rezolve, nu pierde curajul.

| alexutzu_7440 a răspuns:

Cand deschide telefonul...descarca-tehappy

| adi4ever a răspuns:

Mi-e rusine ca ti cu Rapid, nu imi vine sa cred ce suportere avem!

| iasminn a răspuns:

Sincer, nu cred ca merita...

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Lasa timpul sa mai treaca si iti va povesti elwinking