| AmiraaAmy a întrebat:

Hey! As vrea sa vad cer un sfat,care are rabdare sa citeasca si sa ma ajute.happyAcum cativa ani un baiat mi-a cerut sa fiu prietena lui iar eu am refuzat deoarece nu il cunosteam asa bine.S-a suparat tind eu sa cred deoarece nu ma mai baga in seama spunandu-mi apoi ca nu i place sa se milogeasca de cineva. Apoi el a intrat la facultate si am inceput sa vorbim mai des eu facand primul pas. Am vorbit cateva luni pe mess si am realizat ca imi place de el, el incerca sa imi zica sa fim impreuna dar mai subtil asa imi facea fel si fel de declaratii, ma facea sa rad vorbeam in fiecare zi in sfarsit se vedea ca tine la mine astfel ca i-am spus dupa ceva timp ca il iubesc. A fost foarte fericit de ce i-am spus. apoi in ziua urmatoare din cauza mea s-a schimbat totul. Din neglijenta am pus o poza la avatar cu un coleg pe care o facusem in ziua aceea la scoala.Cand am intrat pe mess nu l-am salutat si a iesit dupa cateva minute. Sunt sigura ca s-a suparat din cauza pozei pentru ca nici seara cand l-am salutat nu mi-a raspuns. Eu mi-am inchis contul o saptamana deoarece ma framantau si alte probleme si cand am intrat avea poza la avatar cu alta fata, se pupau. M-a durut foarte tare i-am spus ceva de genu:"ce repede ti-ai gasit alta" si el mi-a zis ca era de mult sau de o luna ceea ce nu cred ca era adevarat pentru ca atunci vorbea cu mine si simteam ca era foarte interesat sa fim impreuna. A trecut mult timp de atunci. aproape 2 ani. Eu nu l-am mai cautat dar acum cand ne mai vedem se uita foarte insistent la mine, cauta sa ma salute, observ ca inca ma simpatizeaza.Mi se pare ciudat sa faca asta avand in vedere ca este si acum cu fata aceea.Am uitat sa mentionez ca suntem la facultati in orase diferite si el mi-a spus o data ca nu i-ar place sa imi duca dorul,sa se oftice pentru ca nu sunt cu el. Ce este in capul lui? Dc imi mai da atentie daca are prietena, pentru ca mai mult ma tulbura. Cine poate sa imi zia o parere sincera, multumesc din suflet.:*:*

3 răspunsuri:
| Alondrasarah a răspuns:

Eu cred ca in afara faptului ca si-a gasit o prietena probabil pentru a te face geloasa(asta mi-a trecut prin minte dupa ce am cititmai sus), cred ca inca tine la tine, dar din cate ai spus e mai complicat + ca sunteti la facultati in orase diferite.
Si atunci cand ai vazut ca s-a suparat din cauza pozei de la avatarul tau trebuia sa il intrebi daca e suparat din cauza asta sau nu si sa ii explici ca este colegul tau si nimic mai mult. Oricum multa bafta in continuare :*

| AmiraaAmy explică (pentru Alondrasarah):

Multumesc de sfat!big hug Stiu ca asa trebuia dar asa au mers lucrurile.Mie mi se pare incredibil ca imi place de el desi a trecut atata timp.Cateodata ma gandesc sa nu fie doar un moft.Nu sunt geloasa pe fata cu care este, nici nu o cunosc ma raportez doar la el.Eu incerc sa il ignor pe cat pot nu as putea sa ma bag in relatia lui niciodata dar el ma saluta mereu chiar daca uneori nu i-am raspuns.Multumesc inca o data mult, chiar aveam nevoie de a2a parere! Pupici:*:*:*

| Alondrasarah a răspuns (pentru AmiraaAmy):

Pupi :*:*:*!