| anonim_4396 a întrebat:

Deci sunt cu pretena mea de o luna si inca nu ne-am sarutat eu i-am propus pe mess ai vrea sa stam intr-o zii numa noi 2 intre 4 ochi si o zis ca nu stie ca nu ii place sa stea singura cu un baiat neam vazut numa 1 data si atunci o venit cu pretena ei si i-am zis ca as vrea sa ne sarutam si am intrebat-o tu ai vrea sa te saruti cu mine si o zis nu stiu. faza e ca as vrea sa am sarut cu ea da nu prea am curaj ca ea din cate am inteles si cu pretenu ei de dinainte so sarutat de fata cu pretena ei.si mie imi e rusine daca mai e cineva cu noi.cum ar trebui sa imi fac curaj...si nu stiu cum sa o conving ca eu sunt de incredere si nu i-as face nimic daca ar sta cu mine? Avem amandoi 14 ani.

14 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Sarutul nu se programeaza, se simte, se da din dragoste. Cand faci programari in astfel de lucruri, deja nu mai e nimic frumos. N-o forta, las-o sa se simta libera, sunteti mici, aveti timp. Dar acum, trecand peste toate, ia zi matalutza, pe la scoala mai treci?

| butt3rfly16 a răspuns:

Se pare ca amandoi sunteti timizi si e normal ca abia incepeti sa va da-ti seama ce inseamna o rel si ce include ea.Pt ca problema voastra sa se rezolve ar trebui totusi sa iesiti mai des pe afara, la inceput cu prietena ei ca sa vada ca nu te sfiezi de ea si ca se poate simti mai in largul ei. Voi va ganditi la acest sarut prea mult doar ca totul trebuie sa vina de la sine fara nimic programat si amandoi sa va doriti asta, pentru ca cu forta nu se poate. Sfatul meu: nu mai vorbii despre sarut, iesi cu ea mai mult pe afara(pentru ca daca vorbesti cu ea pe mess asta nu va ajuta ca rel voastra sa mearga trebuie sa fiti fata in fatahee hee si sa te apropii treptat de ea, delicat si sa lasi lucrurile sa-si urmeze sensul. Daca o sa mai insisti cu sarutul asta o sa devina un stres pentru amn2 si nu stiu daca asta iti doresti.Toate la timpul lorsmug. Baftawinking

| Miauti a răspuns:

Bai copilasule tu ce vrei de la ea pana la urma? Tu crezi ca daca stai o luna cu ea poti face si sex?
O luam logic ne vedem o zi, discutam si a doua zi iti cer 3000 euro imprumut. Imi dai?

Pai odata ce sa sarutat cu fostul prieten si s-a despartit, nu crezi ca s-a intamplat ceva ce a duso in starea de neincredere in barbati?

Eu in locul ei m as fi despartit de tine daca te auzeam ca vrei sa ma saruti.

Asa ca gandeste la o prietenie nu la sex.

| Dan a răspuns:

Mai copii, ce faceti voi este o prostie. Nu ati invatat nici cum sa va sarutati pe gura, dar ce va faceti cand vreti sa va culcati mai tarziu.Noroc!

| BellsC a răspuns:

Ia`o usor,
Poate ca nu stie ink.Cred ca e genul de fata timida, care vr sa fie luata cu usorul.
Poti sa incerci sa te apropii de ea si daca vezi ca si ea face la fel...'':*''

| Gabitsza a răspuns:

Nu trebuie sa o intrebi. ca si ea poate e rusinoasa ca si tine si daca o intrebi se simte prost.
daca chiar iti place de ea sarut-o de fata cu prietena ei ...multe cupluri fac asta.nu e bine s-o intrebi. data viitoare cand va intalniti iti faci curaj si o saruti direct si ai sa vezi ca accepta
bafta happy

| LittleDreamer a răspuns:

Intradevar ar trebui sa va intalniti numai voi doi.Se poate sa ii fie rusine de tine.Incearca sa ai rabdare cu ea si spune-i sa vina singura caci sunteti 2 in relatie, nu 3.
Bafta!:*

| Uca_1100 a răspuns:

Poi in primul rand ai si tu grija cum ii zici. Tu i-ai zis ca daca vrea sa stati numai voi doi intre 4 ochi. Poate ea cum e si mai mica poate e si timida s-a gandtit ca vrei sa te culci cu ea si de aia te-a refuzat.
Iar faza cu sarutul, nu o mai intreba daca vrea sau nu.Mergeti undeva pe o banca, stati de vorba, dupa ceva timp incepi sa te apropii usor de ea, o privesti in ochi si te apropii usor cu gura de gura ei ii bagi limba si gata sarutu laughing

Bafta

| ToxxxxxyiLiycKxKxKx a răspuns:

Omule la varsta asta relatiile nu sunt stabile. iar fete sunt foarte vulnerabile si nesigure pe ceea ce vor

| xasshleey a răspuns:

Poate nu ai aflat tu bine, si inca nu sa sarutat niciodata. Deci asta poate fii un motiv, ca ii e rusine.
Ii poti spune, ca poate sa aiba incredere in tine, ca tu vrei doar sa aveti parte de cateva momente impreuna, singuri, ca sa-i arati cat de mult o iubesti, si chestii din astea.
Dai funda? :d

| pisw_1405 a răspuns:

Ma esti baiat ea astapta sa faci tu primul pas...mai bine nu mai astepta. Un sarut nu terbuie prevazut o saruti cand iti vine crede-ma ca nu o sa dea inapoi.

| Fatyn97 a răspuns:

Fa o laba in fata ei si poate ii vine pofta

| PeeTeeK a răspuns:

laughing doamneeee...ba baiatuleee... daca esti cu ea, daca a vrut sa fie cu tine insemna ca da! vrea sa o saruti ca daca nu voia nu se mai combina cu tine! E logic. zic euwinkingSi urmatoarea data cand te intalnesti cu ea o pupi pe pr ei pe obraz dai sa o pupi si pe ea pe obraz si repede intorci capu` pentru un pupic pe buzewinkingsi mai tarziu poti sa incepi sa o si saruti cum trebuie`winking asta daca sti sa saruti logicwinking

baftawinking

| matzu a răspuns:

Fa ceea ce simti day dreaming nu trebuia sa o intrebi daca vrea sa va sarutati.deeta o iubesti incearca.nu cont daca e sh cu prietena ei. fa ceea ce simti:X:X bft. pop papa