| ahmet6 a întrebat:

poate o sa va para ciudat ca un baiat de 26 de ani sa ceara un sfat,dar acum chiar am nevoie de un sfat si sa iau o decizie, uite de spre ce este vorba, o sa fiu cat mai pe scurt.Eu sunt genul de baiat care pune suflet intr-o relatie f repede,nu stiu dc infine,acum ceva timp imi placea timp imi placea de colega de banca,ea locuieste mai mult timp in Franta cu sotul iei si baietelul iei infine am inceput sa ne cunostem f bine si am inceput sa vorbim din ce in ce mai des la telef,pe fb,dar am renuntat la ideea cu ea sa fie vreo data ceva,mi-am dat seama ca are un sot si o scumpete de baiat,si acum am cunoscut o fata pe fb din Galati eu sunt din Piatra Neamt,eu mereu m-am gandit la cariera este pe primul plan in viata mea,dar fata asta din Galati a inceput sa imi lase commenturi,sa imi spuna tot feluri de lucruri frumoase,si intr-o zi pe fb imi lasa un comment in care imi sp daca nu vrea sa fie iubita mea,am ramas un pic blocat,si atunci i-am trimis mesaj pe fb si am inceput sa ne cunostem,si ea a sp ca-i place de mine, si ca ea isi doreste o relatie serioasa cu un baiat care sa o iubeasca si sa o respecte, ea are 28 de ani,si de aseara am luat amandoi hotararea sa fim impreuna ea imi sp ingeneras,imi sp tot timpul ca ma vrea app,dar azi dimi m-am bagat in relatie cu ea,si ea nu acceptase pe fb invitatia sa fie in relatie pe fb,adica pe romaneste era trecuta singura,infine a iesit si cand a intrat peste o ora imi sp ca st ca vantul ca am sters faza cu relatia,da mi-am sp ca daca ea este trecuta tot singura ce rost sa ma las intr-o relatie pe fb,si imi sp ca st ca vantul si ca nu vrea sa vorbeasca cu mine si imi sp "hai pa",ce parere aveti,bine trebuie sa mentionez ca niciodata nu am avut relatii pe fb pana la ea, adica ea ma abordat, eu sunt genul sa am relatile app nu la 300 km, sti vorba aia ochii care nu se vad se uita.Acum ma simt super naspa, parca in suflet este acel parere de rau, este ca un cokteil in suflet.Eu fac post-liceal la AMG singurul ideea este sa termin sc si sa plec din tara sa lucrez, dar acum colac peste pupaza s-a intamplat asta.sad

Răspuns Câştigător
| LeeJiEun a răspuns:

Ce treaba ai cum scrie el? El doar a pus o intrebare in care va cere sfatul. Daca vrei sa spui doar "esti analfabet" si "mai mergi la scoala" mai bine daci dracu. Baiatu scrie cum vrea el, nigga.winking

28 răspunsuri:
| UninspiredName a răspuns:

Vai, vai..."colac peste pupaza". Ce sa zic creca te'ai indragostit de ea. Asta e problema ta in viata, ca nu ti'a dat accept la relatia pe facebook, om matur de 26 de ani ce esti tu! nu mai sta asa mult pe facebook ca iti scade IQ-ul!

| RAY a răspuns:

Sincer nu inteleg cum poti sa crezi o fata pe fb sincer cum? te minte aia cu care imparti patul noapte de noapte si tu crezi in cineva pe fb fi seerios aia facea misto de tine tu nu isi dai seama, inteleg ca pui botul assa usor dar fi rational, numai crede in orice persoana mai ales pe net

| ywar a răspuns:

1. Ai scris fara punct si virgula, fara majuscule, fara nicio cratima. Nu am inteles nimic fapt care imi spune mie cat de analfabet [grav] esti.
2.Esti imatur si tu crezi ca o relatie se tine pe facebook si [culmea!] ar conta daca ea ar confirma ca are o relatie cu tine. Porcarii, mizerii si flatulente de pusti cu accese de barbatel prost la 26 de ani.
3.O relatie la distanta are nevoie de multa maturitate si multa incredere pentru a putea fi conservata si cultivata. De cele mai multe ori da gres totul!
4. Timpul pe care il acorzi unei relatii este unul extrem de mic. O relatie se construieste in timp si cred cu putere ca rabdarea si respectul sunt puntile de plecare la un drum caruia ii vom spune relatie.
5.Cred ca fata a vrut sa faca misto de tine si i-a reusit pentru ca te-a vazut mult prea afectat de ea. Tu pasionat sa-i bagi mielul la caldurica ori masina in parcare uiti ca trebuie sa treci prin niste etape.
6. Mai asteapta vreo 4 ani ca sa poti si tu sa ai o relatie inchegata si poate vine si mintea la cap.

| ywar a răspuns (pentru LeeJiEun):

Du-te la japonia ta si lasa-ne in pace! vinzi prea multe petarde pe secunda debitand prostii!

| Vektor a răspuns (pentru LeeJiEun):

Nu scrii cum vrei tu si apoi te astepti ca cineva sa-ti raspunda serios!

oricum el a scris destul de ok, sunt altii care iti vine sa-i bati cu furtunul de la masina de spalat.

Răspuns utilizator avertizat
| LeeJiEun a răspuns (pentru ywar):

Ma,eu doar mi-am spus parerea. Online nu suntem la scoala sa trebuiasca sa scriem cu majuscule si semne de punctuatie.winking

| LeeJiEun a răspuns (pentru Vektor):

Corect. Dar asta nu inseamna ca trebuie sa il luam la misto dupa felul in care scrie.

| Vektor a răspuns (pentru LeeJiEun):

La 12 ani ai tai nu te-au invatat ca la scoala te invata cum sa scrii in "viata" si nu la scoala? laughing

tu inveti sa scrii pentru tine sau pentru profa de romana? laughing

Cand ai sa scrii un CV sau o cere de nu mai stiu ce la munca ai sa vezi ca nu pentru scoala scriai laughing

| LeeJiEun a răspuns (pentru Vektor):

Draga,nu am 12 ani. Si nu,eu nu am invatat limba romana pentru profa. Spuneam doar ca online, nu e obligatoriu sa scriem corect. Putem incepe o propozitie cu litera mica, sa mai omitem din semnele de punctuatie sau sa scriem prescurtat. Dar vad ca de fiecare data este cineva care sa comenteze aiurea. Poate baiatul nu a avut posibilitatea sa invete la o scoala. La asta nu te-ai gandit, geniule? Poate nu avea caiete, carti.

| Vektor a răspuns (pentru LeeJiEun):

Mda bine...

| LeeJiEun a răspuns (pentru ywar):

Ce treaba ai cum scrie el? El doar a pus o intrebare in care va cere sfatul. Daca vrei sa spui doar "esti analfabet" si "mai mergi la scoala" mai bine daci dracu. Baiatu scrie cum vrea el, nigga.winking

| Alcyon a răspuns:

Tata, cum am am aparut eu pe lume?
- Baah fiule, cred ca intr-o zi tot ai sa afli! Pai, eu si cu maica-ta intr-o zi am intrat intr-o camera de chat a Yahoo-ului. Am aranjat apoi o intilnire via e-mail cu maica-ta si ne-am intalnit intr-un internet cafe virtual. Ne-am strecurat intr-o camera privata, unde maica-ta a fost de acord cu un download din hard-ul meu. Imediat ce eram gata de upload, am descoperit ca nici unul dintre noi nu folosise firewall-ul si fiindca deja era prea tarziu sa dam delete, noua luni mai tarziu a aparut un mic popup binecuvantat care a tipat din toti rarunchii:
You've got mail!

| Alcyon a răspuns:

Lasand bancurile, iesi omule din casa! Fa cunostinta cu fete reale. Ati luat-o razna cu facebookul asta.

Răspuns utilizator avertizat
| Vektor a răspuns:

In primul rand nu mai scrie cu prescurtari ca m-am blocat la citit si nici acum nu stiu ce inseamna APP.

tu te auzi ce scrii acolo? adica v-ati cunoscut pe facebook si ati decis voi asa sa fiti intr-o relatie. la 26 ani atat te duce mintea?
cel mai sigur fatusca facea misto de tine laughing

doamnee unde s-a ajuns laughing)

Răspuns utilizator avertizat
| AlexandraCris a răspuns:

În primul rând, am obosit citindu-ţi întrebarea. Fără puncte. Şi multe prescurtări. De abia am înţeles. În al doile rând, chiar dacă întreţii o relaţie la distanţă, trebuie să cunoşti puţin persoana respectivă. Şi pentru un bărbat de 26 de ani, dacă atâta ai într-adevăr, îmi pari puţin cam credul. Puţin mai mult. Okay, ai simţit o oarecare atracţie pentru ea pentru că poate era frumoasă şi părea că avea un caracter plăcut. Ştiu că dragostea nu anunţă când vine sau când pleacă. Dar dacă tot aşa o vei ţine vei ajunge să suferi mult. Şi eu am suferit din dragoste. Dar cu timpul, de la mai multe "căzături" din astea, te vei trezi la realitate şi vei vedea că nu tot ce zboară se şi mănâncă. Încearcă să nu te mai ataşezi aşa de oameni. Ştiu că e greu, dar încearcă. Măcar aşa nu vei mai suferi.
Succes!

| ahmet6 explică:

Pai am precizat ca pana acum nu am mai patit ceva gen relati pe facebook, sa fim sinceri este o copilarie, si recunosc asta si da si eu cred ca este doar ceva la misto, tin sa iti dau drepatate...

| ahmet6 explică:

Imi da am citit parerile,doar ce pot spune este ca eu nu am trecut prin asta pana acum,adica cu relati la distanta,toate au fost in acelasi oras,si erau relati de lunga durata,infine iar cu faza cu analfabet nu am chef sa imi bat capul,iar ca sunt credul posibil,posibil sa fie asa,posibil sa ma atasez mai repede de cineva,iar cu prescurtarile asa sunt obisnuit si scuze, trebuie sa scriu cursuri intregi la scoala si nu am timp sa scriu tot cuvantul, si a devenit o obisnuita, iar app inseamna''apropo", ok merci de cele spuse...

| ahmet6 explică:

laughing) nu am avut caiete la sc.in primul rand am norocul sa nu traiesc intr-o tara mediocra ca Romania, si ca am putut sa inv si traiesc intr-o tara ca Turcia, iar cu punctualitatea nu am crezut ca trebuie sa fac dictare.

| Vektor a răspuns (pentru ahmet6):

Atunci te invit sa cauti un site gen TPU din Turcia.
ai impresia ca maimutele tale din Turcia sunt cu mult peste noi?smug

| ahmet6 explică:

Hiçbir fikrim hayatlarını var moronlar, sadece yargıç bir grup vardır, ben sadece Perera, çocuklara sen orospular, beyinde aptalca yüksek olan bazı moronlar sorabilirsiniz istedi.winking

| Nestii a răspuns:

El scrie cum vrea până la urmă. Și doi la mână nu cred ca e nevoie să îi faci tu educația. Aa, și dacă nu ști ce înseamnă toate prescurtările alea înseamnă că ești înapoiat, frate. happy

| Vektor a răspuns (pentru Nestii):

Ma apropii eu de 30, nici chiar asa tata.

| stanciudan a răspuns:

O adevărată provocare sa citesc mesajul tău. In afara de app, eu nu știu ce cauta cuvântul "vântul" în vreo doua propoziții. L-as mai citi încă o data dar amețesc.
In fine, eu sunt convins, cu ajutorul internetului oamenii pot interacționa, socializa chiar și îndrăgostii. Dar ca totul sa aibă o finalitate, ca o relația sa existe ei trebuie sa se întâlnească totuși fata în fata. Așadar, dacă vrei sa faci putina lumina în problema ta propune-i sa va vedeți, ii spui ca te duci tu pana în Galați, ca vrei sa va vedeți. Daca refuza, înseamnă ca pentru ea totul a fost o gluma. Daca accepta, bați un drum pana acolo, ce ai avea de pierdut? Maxim ca te pune pe drum degeaba, dar chiar și asa mie nu mi-ar părea rău, as revedea un oraș, as face o excursie. Abia după ce va vedeți face-to-face puteți avea o idee unul despre altul, dacă atracția e reciproca, dacă e cazul sa va gândiți la o relație. Bafta!