| angel_2962 a întrebat:

Deci, treaba e in felu urmator : eu cu u baiat suntem aproape aproape sa fim impreuna. Am vorbim amandoi despre asta si am hotarat sa mai asteptam. In ultimu timp cand vorbim... adica incercam sa vorbim, pur si simplu nu mai avem despre ce. Adica tot se reduce la " ce faci? Bine tu? Bine. " Ataat. Ce sa fac sa pot deschide subiecte de discutie?

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu aveti ce sa va vorbiti pentru ca nu va cunoasteti si nu va cunoasteti pentru ca nu aveti ce sa va vorbiti. Sau mai rau, va cunoasteti foarte bine si nu aveti nici un punct comun de interes? Pai in cazul asta, si un stelist cu un dinamovist s-ar intelege mai bine, macar ca s-ar certa tot timpul.hee hee
Ar fi cazul, daca nu ati vorbit pana acum, sa discutati despre probleme mai mari care va pot afecta pe amandoi, cum ar fi perspectivele pe care le aveti despre viitor: meserie, familie, turism, agricultura samd.

| neutrino a răspuns:

Nu aveti ce discuta pentru ca nu aveti nimic in comun decat dorinta de a fi impreuna. Daca va fi, va fi o relatie de scurta durata.

| EvaneSScence a răspuns:

Inseamna ca nu e cazul sa fiti impreuna. Doar n-o sa va pupati toata ziua si atat. E foarte important sa aveti ce va spune.
Probabil ca in afara de atractie nu prea aveti lucruri in comun, altfel n-ar trebui sa cautati subiectele, ar veni singure. sorry

| angel_2962 explică (pentru EvaneSScence):

Faza e ca noi din primavara tot vorbim. Pana acum vorbeam cu orele. Doar ca el s-a dus la facultate in alt oras iar eu, clar am raman la liceu in orasul meu. Si de cand a plecat si ne vedem doar in weekenduri cand vine acasa, nu mai avem despre ce vorbi. straight face