| Nixs a întrebat:

Deci unii mi-au citit intrebarea anterioara,si apreciez faptul ca mi-ati raspuns si ati incercat sa ma ajutati, sfaturile sunt foarte bune.dar pentru mine nu deoarece sunt foarte timida. extrem de timinda, si nu pot vorbi cu Razvan.El crede ca sunt satanista pentru ca am facut unele lucruri in trecut(nu va ganditi la vraji maige sau alte chestii demonice..nu sunt chiar asa). Mi-as dori sa-si schimbe parerea asta asa de urata despre mine, si mi-ar placea daca ar veni la mine sa-mi spunca ca vrea sa fie iar cu mine. Se uita la mine in ora zambeste ma tachineaza si uneori se poarta asa..nu urat..asa..ma "inteapa",am auzit ca daca un baiat se poarta asa cu o fata,inseamna oarecum o place. Poate vrea sa se razbune pentru ce i-am facut in trecut(asta aflati din intrebarea mea anterioara), nu stiu sigur, tot ce stiu e ca stie ca il plac cu toate astea nu reactioneaza, NU STIU CE SA FAC! I NEED HELP! si nu imi spuneti sa il uit pentru ca nu pot, na ce vreti sa fac? nu pot. P.S:fara injuraturi.

3 răspunsuri:
| amalia025 a răspuns:

Pai in primul rand nu inteleg de ce te-ar face satanista. Nu ti-am gasit intrebarea anterioara dar, incerca sa fii mai indrazneata, stiu ca nu e usor sa iti schimb personalitatea. Nici eu nu sunt o persoana timida dar cand vine vorba despre baieti ma cam inrosesc. Nu sunt persoana care sa se duca la un baiat sa ii spuna "te plac" si gata, desi sunt multe fete care fac lucrul asta. Nu o sa iti spun sa il uiti deoarece un baiat intrat in inima ta nu e usor sa il scoti, pot sa spun ca si mie mi se intampla acelasi lucru. Singurul lucru care te sfatuiesc sa il faci e sa lupti pentru el, fa tot ce e posibil... Multa bafta
!

| Nixs explică (pentru amalia025):

Pai si ce sa fac? Daca el m-a folosit tot timpul? Sau daca s-a plictisit de mine? el e popular(si eu cat de cat) si e direct si indraznet amuzant si se poarta asa.''ma inteapa'' doar pe mine. atat. cu celelalte fete...e lapte si miere ce sa fac in afara sa vb cu el? pentru ca eu chiar nu pot..si..e naspa pentru ca el da semne ca ma place dar stie ca-l plac si nu zice nimic. oare m-a placea?

| amalia025 a răspuns (pentru Nixs):

Stii ce mi-a spus un prieten odata? Nu conteaza cum arati pe dinafara conteaza ce e in inauntrul tau, comportamentul. Daca el te place, ti-ar fi spus fiind indraznet. Desi nu stii ce sa te astepti de la baieti mai ales cand spune "te plac" nu stii daca este gluma sau spune adevarul.Baietii sunt dificili isi ascund totul in ei, asta e... cum ar fi eu am cunoscut un baiat care era amuzant la scoala cam nesimtit de fel cu fetele in general, dar cand vorbea cu mine mai ales pe net era alt om. De ce nu incerci sa iti schimbi lookul, garderoba incerca sa il cuceresti usor usor ai rabdare...