| anonim_4396 a întrebat:

Deci vreau sa mai intreb inca o data pentru ca nu stiu ce sa cred. Daca ne-am frecat unul de celălat si din greseala a ejaculat pe mine in zona clitoris, labia mica sunt sanse de sarcina? Dupa 2, 3 minute m-am șters cu un șervețel uscat si am mai stat cateva minute si am inceput iar. El am fost la baie de s-a spălat dupa ce a ejaculat. Nu a fost penetrare doar joaca asta. Si cred ca sunt si in perioada fertilă.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Crezi ca esti in perioada fertila?
Cu atatea informatii pe internet, tu doar crezi?
Stupid!

| BAndreea12 a răspuns (pentru darrio2007):

Pai da pentru ca nu am ciclu regulat

| mihai69 a răspuns:

Există o foarte mică probabilitate. Aproape zero, dar totuși... nu e total imposibil.

| sofisis a răspuns:

Riscuri sunt, da. Mai ales ca a ejaculat direct pe zona ta intima.

| MValentin a răspuns:

Https://www.tpu.ro/......-in-afara/
https://www.tpu.ro/......u-acum-ce/
Problemele mele cu care ma confrunt acum, daca nu a trecut 72 de ore sa fii sigura ia o pilula de a doua zi, spargi 50 60 lei dar stii ca e mai safe

| Goete a răspuns (pentru MValentin):

Nu e vorba de a sparge 50-60 lei ci de efectele negative care le are. E o pilula ucigasa, la urma urmei

| MValentin a răspuns (pentru Goete):

Bă cand pun si eu întrebări sau cand am o nelamurire si chiar va ascult parerile si pe urma sun si vorbesc cu oameni cu profesii in ginecologie si vad ca voi dati niste răspunsuri doar sa urcati in clasamentul zilei ma tâmpesc. Ce efecte negative ma copil de 10 ani? Daca iei o data la 3 4 5 luni sau de 2 ori maxim ce sa ti se întâmple? Consulteaza-te si citește mai bine si nu mai citii rahaturi de pe internet ca o sa te tampesti tu si altii 90% de aici ce dau raspunsuri doar pentri clasament sau altii ce chiar nu au idee si nu pot citii sau asculta informații concrete. E o pilula ucigașă ca te ajuta sa scapi de o sarcina nedorita. Scuza ma dar mai bine abtine te

| Goete a răspuns (pentru MValentin):

Bă cultura pe doua picioare, mai suna-ti profesorii ginecologi daca crezi ca dereglarile hormonale pe care le cauzeaza sunt de neglijat.
Pastila de a doua zi, ca si Toate medicamentele, are efecte secundare dar cum vorbim despre Industria Farmaceutica, care este in fruntea prosperitatii, au interes sa vanda si sa convinga unii ca tine sa cumpere daca e nevoie si daca nu.
Cu toate astea, cred ca esti capabil sa citesti si tu prospectul si sa vezi daca chiar nu au efecte secundare - vorbesc doar de cele recunoscute (sa nu uitam ca vorbim.despre o industrie care vrea sa vanda) precum si cazuri in care nu baie pot administra aceste pastile.
Dar tu, Doctor Gigolo, recomanda fara ca macar sa stii nimic despre astea, si apoi suna-ti profesorii ginecologi.
Rahat umflat in pene

| MValentin a răspuns:

Daca ai citit comentariul acelui om ca acele pilule de a doua zi sunt mortale daca vrei sa inveti legit despre anticonceptionale si pilula de a doua zi te invit sa urmărești MsAneGreen sau Planifica neprevazutul pe Youtube. O zi buna si nu mai da importantă la tot ce citesti de la simpli oameni ce vor rank pe TPU ca poate primesc lucruri gratis. Si astfel dupa ce te documentezi tu singura vorbeste cu un ginecolog. Acum ce te sfătuiesc daca au trecut 72 de ore, așteaptă 2-3 saptamani si fa ti un test. Daca iese pozitiv du-te la un laborator si fa-ti testul HCG, apoi daca iese pozitiv sarcina si prin testul de sange asculta doctorul daca iti poate recomanda un tratament pe baza medicamentoasa

| Edyy5555 a răspuns:

Nu este nici o problema dar nu ar fi mai usor daca ne-am proteja si am utiliza prezervativul astfel dormim linistiti si fara grijiii?

| BAndreea12 a răspuns (pentru Edyy5555):

Ba ar fi, multumesc pentru raspuns.