| MValentin a întrebat:

Am o problema grava.
In 24 luna trecută am facut sex (fara penetrare) cu iubita mea. Si toate bune frumoase (in afara faptului ca nu aveam erectie din cauza emotiilor) asa si se pune peste mine si se freaca usor fara sa se apese peste penisul meu de 2 ori gen sus jos cum ai mangaia si eu acolo eram tot ud (lichid lubrifiant) si in rest am fost foarte atent ca nimic secretat de el sa intre in ea. Acum întrebarea... poate ramane gravida? Deci serios, stres mare ca de la aia poate ramane poate o intrat nu stiu intre labiile ei lichid de ala si poate a sa fie gravidă, voi ce ziceți?

14 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Daca faci sex fara penetrare si fara erectie, doar udandu-te cu lichid lubrifiant, nu prea poti sa o lasi gravida.

| darrio2007 a răspuns:

La mintea ta s-ar putea sa fie sex ce ati facut voi. Daca nu ai penetrat-o nu are cum sa ramana. Datorita gravitatiei.

| MValentin explică (pentru darrio2007):

Si acum dupa 2 saptamani o facut test si o aratat pozitiv...si ramane sa faca altul maine.

| darrio2007 a răspuns (pentru MValentin):

Stai putin, ca ceva e cusut cu ata alba. Spui ca a facut testul acum doua saptamani si a iesit pozitiv. Acum doua saptamani insemnand in saptamana cu Craciunul. Tu spui ca ati facut tentativa asta de sex pe 24. Cum drk era testul pozitiv daca voi abia ati facut sexul de care spui? Nu apare imediat la test. Ori nu stii sa explici ori gagica iti pune coarne. O arde cu altul si spune ca e insarcinata cu tine.

| MValentin explică (pentru darrio2007):

Nuu. acum azi a facut testul dupa 2 saptamani de la contact, off e asa f... totul

| darrio2007 a răspuns (pentru MValentin):

La voi nu a fost penetrare.Deci nu are cum sa ramana insarcinata. E greu sa ajunga sperma la ovulul ei fara a exista o penetrare. De-asta trebuie introdus penisul in vagin, cu ejaculare, ca sperma sa ajunga la ovul. Deci, ceva este in neregula. Si-a facut bine testul? L-a facut cu urina de dimineata?

| Violleta2022 a răspuns:

Cu ce frate sa ramana, gravida, daca tu ai fost incapabil sa o penetrezi?
Acel act, nici nu se poate numii sex, poate frecare, atingere, dar sub nici o forma sex!
Daca nu ai fost in stare de erectie, nu ai avut nici cum o penetrezi, dapai sa ejaculezi, asadar, este imposibil acest cat sexual.

| Emilian65 a răspuns:

Stai linistit ca de la asa ceva nu se poate sa ramana gravida. Daca o penetrai, ejaculai in vagin atunci era posibil sa ramana gravida.

| Sofer a răspuns:

Daca nu e sperma ta, nu ramane gravida.

| sofisis a răspuns:

Daca din intamplare prin lichidul ala era si spermatozoizi...se poate.

| Green66 a răspuns:

1. Dacă nu a existat penetrare înseamnă ca nu ai făcut sex.
2. Ai mare grijă fiindcă pari genul de bărbat care ajunge să crească copiii altora shame on you

| Edyy5555 a răspuns:

Normal nu ati facut sex ci ati mimat un act sexual. Nu ramane gravida stai calm

| MValentin explică (pentru Edyy5555):

Atunci de ce pana acum la testele de sarcina are primele 3 pozitive si ultimele 2 negative 5 facute in 3 zile

| Edyy5555 a răspuns (pentru MValentin):

Poate e da cu altul laughing)