| MValentin a întrebat:

Deci situația e total ciudata. Primele 3 teste ale prietenei mele au aratat ca e însărcinată si ultimele 2 ca nu. Acum ce cu testele acestea e normal?

Răspuns Câştigător
| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Trebuie sa o duci la ginecolog si el iti va spune cu siguranta daca este sau nu insarcinata.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru GiorgianaGiorgi):

Medicul ginecolog, in afara de a-i indica sa mearga la un laborator de analize medicale pentru a fi efectuat testul de sarcina beta-hCG si pe urma sa revina cu rezultatul obtinut, NU poate sa faca nimic altceva.

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Ai dreptate dar macar stie de unde sa inceapa si unde trebuie sa ajunga eu nu am mai intrat in detalii amanuntite pentru ca astea i le va spune medicul dupa ce primeste rezultatele.O seara placuta!

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru GiorgianaGiorgi):

Rezultatele de la laborator.

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu le-a facut cum trebuie.

| corbulalbrosu a răspuns:

Intro astfel de situatie pentru a fi SIGUR in proportie de 98-99% de acuratetea (corectitudinea) rezultatului privind existenta sau lipsa hormonului de sarcina hCG in corpul femeii, se efectueaza testul de sarcina beta-hCG pe o proba de sange intr-un laborator de analize medicale. Rezultatul obtinut in laborator este intotdeauna CORECT si PRECIS in proportie de peste 98-99%. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

O vizită la medicul ginecolog te va lămuri cu siguranță.
Eu încă mai cred că a vrut să-ți facă o farsă.
===
PS sarcina extrauterină se vede la teste la fel ca oricare alta!

| Emilian65 a răspuns:

Consultati un medic ginecolog care va va spune exact daca este sau nu gravida.

| sofisis a răspuns:

De principiu, fals pozitiv nu arata. Fals negativ da. Eu m-as lua dupa cele 3 pozitive.

| sofisis a răspuns:

Frate dar cati ani ai?

| Goete a răspuns:

Scorul e 3 la 2.
Ciudat...

| ywar a răspuns (pentru Goete):

E de ambele marcheaza, e bine happy Glumesc, lasa-i sa-si rupa capul.

| Green66 a răspuns:

Realitatea e crudă, a rămas insarcinată cu altul și tu îți faci griji, ori faci mișto aici ori ești genul de bărbat care ajunge să crească copiii altora oh go on

| Ely1234567 a răspuns:

Ultimele doua sunt șanse foarte mari sa fie false

| Madalin0404 a răspuns:

Posibil sa fie sarcina extra uterina si nu se vede la teste