| NoBigName a întrebat:

Decii TPU, voi ce credeti despre aceasta poveste?
Un baiat care il cunosc de 3 ani si cu care am fost impreuna, se despartise de iubita lui cu care a stat un an pe motiv ca ea cauta mereu motiv de cearta si nu o mai suporta cu unele faze care le face... oricum e primul ei iubit, deci e si normal.
Prietena mea care stia ca mai am unele sentimente pentru el, i-a zis si o saptamana, doua cat am stat impreuna dadea unele "semne" adica voi ce credeti? Ma facea sa il iau in brate cand imi lua diferite lucruri (chei, caiet bla bla), glumea cu mine, ma ajuta, accepta orice ii ziceam, ma lua in brate si ma tragea aproape de el, FOARTE aproape...dar eu nu vroiam sa fac nimic deoarece ma gandeam ca poate se impaca inapoi cu aia. Cateva zile in urma prietena mea l-a intrebat de ce nu vrea sa fie cu mine iar el a zis ca ar fi cu mine si acum, ca eu sunt una dintre putinele fete care stie ca nu l-as minti niciodata sau insela...nu stiu ce pot sa cred din toate astea, iar azi aflu de la respectiva iubita ca "cica" s-au impacat dar el zicea ca nu e adevarat si se purta indiferent cu ea.
Ma gandesc, oare ar fi bine sa ii zic ce simt pentru el sau mai bine o las balta oh go on?

Răspuns Câştigător
| BibiIVI0IX a răspuns:

Păi, dacă vă înțelegeți atât de bine poate că ar trebui să ai încredere in el și să-i spui ce simți. Iar faza cu "respectiva iubită", poate doar ii este ciudă și bagă strâmbe :*. Nu te uita în gura lumii, dacă tu îl placi pe acel tip și simți că și el te place nu trebuie să vă oprească nimic! happy

7 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Incercarea moarte n-are! din cate spui si el te place, iar despre spusele fostei sunt cuvinte spuse din ura, din rautate ca sa-ti faca rau! daca ar fi fost asa, nu dezmintea baiatul in fata ei!
Spune-i si tu ca il placi si ca ti-ai dori ceva mai mult, decat ceea ce ati avut pana acum! iti doresc multa multa fericire!

| mona a răspuns:

Ar fi bine sa-i spui ce simti pentru el

| Gdeni a răspuns:

Daca va intelegeti bine spune-i ce simti, poate iese ceva

| Azµre a răspuns:

Să-i spui ce simți!

| Patricia13BlackCat a răspuns:

Lasa-l pe el sa zica ce crede despre tine

| Loreta28 a răspuns:

Am fost aproape de aeasta situatie...Si stii ce am facut? Mam intilllnit cu el si l-am pus sa aleaga ori eu, ori ea... El nu a spus nimic, eu am crezut ca a aleso pe ea, eu i-am dat o palma peste fata si i-am spus un cuvint foooarte frumos(nici nu-ti spun cit de frumos), si am plecat.(p.s. de atunci asa mie de bine fara el))*

| Lorett a răspuns:

Uite asa ceva mi sa mai intamplat chiar si mie si m-am dus la el si i-am zis: Daca vrei sa fi cu ea, fi o data si lasa-ma vrei sa fi cu mine bine zi o data si gata