| anonim_4396 a întrebat:

Deeci acum 1 luna m.am despartit de iubitul meu pentru ca desi a spus ca dorea o relatie serioassa nu era deloc asa! In timp ce era cu mine mai statea si cu alta fata din alt oras, avea la facebook intr. o relatie cu ea si mie imi spunea ca i. a spart cineva parola la fb. eu stiam ca minte si am trecut peste pentru ca tipa nu era din oras si pentru ca imi placea mult de el. Problema e ca eu imi doream si inca imi doresc o relatie serioasa cu el, numai ca el erea indiferent si nepasator, facea glume tampite si nu se comporta ca un iubit ci ca un mascarici.
Suntem in aceeasi scoala ne desparte 1 etaj nici nu se deranja sa vina la mine sa ma salute macar daca ne intalneam pe hol bine daca nu iar bine, mesaje nu trimitea nu ii pasa deloc. Mesaje imi trimitea inainte sa fim impreuna atunci cand incerca sa ma cucereasca. nu inteleg de ce s. a schimbat asa brusc, acum ca nu mai suntem impreuna imi mai trimite mesaje,,
Ce sa fac thinking

4 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Sa`l lasi. Tipul isi bate ( in ultimul hal, pot spune ) joc de tine!
Este clar ca pe tipa de pe facebook o apreciaza mai mult, probabil e de mai mult timp cu ea, si alte d`astea. Spune`i clar, simplu si usor " Nu iti bati tu joc de mine, la revedere, sa nu ma cauti!", nu are rost sa-l iei cu "Ai spus ca vrei nu stiu ce relatie, ca nu stiu ce faci, bla bla bla" pentru ca ti-a dovedit de multe ori ca nu-i pasa de persoana ta. Asa ca nu are rost sa vada ca pui la inima. Parerea mea.

| AlinaaAli a răspuns:

Sa il lasi,asta trebuie sa faci!
daca a facut odata asa,o sa faca tot timpul! te-a prostit pe fata si cu nerusinare la faza cu fb-ul si tu inca il mai vrei?
daca nu vine nici macar s t salute la scoala,sa sa trimita un mesaj,e clar ca doar se distreaza pe seama ta!
plus ca niciodata nu ar fi ttrebuit sa ii ierti faza cu fata din alt oras,nici daca ar fi fost din China fata tot nu ar fi trebuit ss il ierti! sti dc? ca poate maine isi gaseste una din oras,si sti ce se gandeste? lasa ca proasta ma iertat odata ma iarta si acum!
nu ii mai permite sa isi bata joc de tine pentru ca poti sa iti gasesti pe altul care sa te iubeasca cu adevarat! de ce sa stai sa plangi si sa suferi dupa un bou cand poti sa fi fericita cu un baiat care merita?
u crezi ca acum daca iti trimite mesaje te iubeste? absolut deloc scumpa mea! probabil se plictiseste! daca te iubea nu se uita la alta nici cu coada ochiului!
gandeste-te si u un pic si vezi daca chiar merita sa isi bata cineva joc de tine asa! nu meriti ceva mai bun?
e greu sa accepti ca o persoana pe care o iubesti si-a batut joc de tine si nu iti raspunde l sentimente,dar asta este,trebuie sa treci peste! o sa vina si randul tau cand o sa fii fericita si el o sa sufere!
in concluzie,stregei nr de tel, si incearca sa iesi u prietenele si sa gasesti pe altu'! daca ai pe altcineva langa tine iti este mai usor sa il uiti!
si ca invatare de minte, sa nu mai ierti niciodata pe cineva care te-a inselat chiar si cu o fata din alt oras!

| DeeaMarry a răspuns:

Eu zic ca nu te merita... Lasa-l!

| 3TeoDora3 a răspuns:

Trebuie sa ii spui scurt si la obiect.si fara regrete.:ma, nu te inteleg de ce iti place sa traiesti in minciuna de ce iti pasa de mine (daca iti pasa)numai cand nu suntem impreuna? de ce? oricum la avceste intrebari nu mai poti raspunde pentru ca nu mai conteaza. acum nu mai are nici un rost! funda:X?