| amyleemuffly03 a întrebat:

Helloo dau funda, am sa va povestesc ceva si sper sa va dati cu parerea, cunosc un baiat de 2 ani si de 2 ani imi place de el,am vrut mereu sa fiu intr-o relatie cu el,dar nu a facut niciodata vreun pas,doar a flirtat cu mine prin mesaje de vreo cateva ori, ma facea mereu sa inteleg ca ma place iar dupa nu ma mai baga in seama iar eu mereu eram inebunita, dupa el, vara asta am lucrat 2 saptamani impreuna la un restaorant si iar flirta cu mine, imi atingea parul, imi facea cu ochiul, imi trimitea pupici si eu faceam aproape la fel. dupa ce nu am mai lucrat nu ma mai bagat deloc in seama el stie ca eu is moarta dupa el (simt ca s-a cam jucat cu mine ). vara viitoare o sa lucram 2 luni impreuna restaorant pana atunci nu o sa mai vorbim deloc ca nu cred ca se va deranja sa imi scrie daca nu ii scriu eu nu o face. cand o sa mai lucarm iar impreuna ce ziceti sa il mai bag in seama? eu zic ca nu, poate roata se va intoarce si va fi el mort dupa mine daca o fac pe indiferenta.ps: il plac foarte foaarte mult

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca va fi mort vreodata dupa tine, iti faci vise marete cu baiatul asta care practic se joaca cu tine, ca sa nu spun ca face misto, pentru ca asta a dovedit pana acum cel putin.
Sfatul meu este sa-ti faci un prieten serios, care sa te si iubeasca, pentru ca asta mi se pare a fii un maimutoi, dupa cate bezele si scalambaieli face, dar nici macar o inviatatie, ca numai comportament de om normal, sincer si serios nu mi se pare.

| OldSoul a răspuns:

De ce te stresezi?
Il placi, asta am inteles si noi, si cel mai probabil a inteles si el, si totusi nu sunteti intr-o relatie, de ce? Doar el stie, poate nu esti ceea ce cauta el, poate esti prea insistenta astfel incat il sacai, poate te dai prea dispusa ceea ce iarasi nu este bine.
Daca o fata se da la un baiat, acel baiat poate crede ca poate asa face ea si cu ceilalti si de asta e posibil sa te evite.
Asa ca daca vrei sa fii cu el, lasa-i spatiu, si vezi daca face si el un pas, daca nu face, renunta, nu o sa fie nimic(de durata) intre voi.

| amyleemuffly03 explică (pentru OldSoul):

Nu sunt deloc insistenta,niciodata nu i-am zis ''hai sa fim intr-o relatie''si nu prea m-am dat eu la el,e invers,el se dadea la mine si ma lasa cu ochii in soare, dar infine dupa ce mi-ati zis si voi, mi-am pierdut mica sperant pe care o mai aveam, sper sa reusesc sa mi-l scot din cap, ca parca am innebunit, numai la el ma gandesc.

| OldSoul a răspuns (pentru amyleemuffly03):

Asta este adevarul, nu are rost sa-ti faci sperante false.
Si totusi, nu uita: "if it's meant to be then it will be."

| Alicezzz a răspuns:

Daca si ar fi dorit o relatie serioasa cu tine sigur o facea. Asa el se joaca, tatoneaza terenu sau chiar departe de el gandul sa isi faca o relatie. Eu zic ca este cazul sa intorci foaia si sa il ignori sa vezi ce reactie are. Bafta.

| Ale4545 a răspuns:

Asculta,daca el te place cu adevarat DE va întoarce la tine fiindcă dragostea mereu vine la sufletul pereche dar pana atunci traiesteti viata