| Iulianapanda a întrebat:

Despre ce vorbesti cu un baiat pe care il place sau cum il abordezi

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In general despre teme care fac parte din cultura ta generala.

| T0T a răspuns:

Despre orice iti vine in cap.

| Doub a răspuns:

Astepti sa te abordeze el pe tine.

| SkyPilot a răspuns:

Il privesti in ochi, ii zambesti, il saluti. Pasul urmator ar trebui sa il faca el.
Daca baiatul e destept, veti vorbi dspre tine, daca nu, intreaba-l despre el - cu ce se ocupa in timpul liber, ce ii place, despre scoala. Pornindde la raspunsurilelui vei gasi o multime de subiecte de conversatie.

| Neberius13 a răspuns (pentru SkyPilot):

Cum adica daca-i destept va vorbii despre ea? Eu nu ma consider batut in cap, dar daca ar fii sa vorbesc cu prietena mea doar despre ea as innebuni incet.

| SkyPilot a răspuns (pentru Neberius13):

Nu spune nimeni sa vorbesti doar despre ea. Este vorba despre cum pornesti discutia. Ca baiat vezi cam ce ii place, ca sa stii cum sa o iei, unde o poti invita etc. Daca vorbesti despre ce te intereseaza pe tine, o plictisesti repede.

| Neberius13 a răspuns (pentru SkyPilot):

Nu daca avem interese comune. Si eu unul ma astept sa faca si ea ce vreau eu, nu sa tot umblu dupa ea si cand ii zic ca vreau sa mergem undeva sa se faca ca ploua. Acuma da, nu pornesti discutia vorbind despre tine. Si nu o plictisesti vorbind despre ce te intereseaza pe tine daca aveti interese comune.

| SkyPilot a răspuns (pentru Neberius13):

Cine a pus intrebarea nu pare sa cunoasca prea bine baiatul, deocamdata nu e vorba de interese comune.