| Intrebarilemele26 a întrebat:

Despre pastila de a 2a zi. Acum 2 zile am avut o dilema, daca prietena mea a ramas insarcinata dupa ce si-a pierdut virginitatea cu mine, am facut-o. Si la sfarsit avea un fel de mucus sau lichid, pe o buza interioara a vaginului, de culoarea albusului de ou, oarecum transparenta. Multi mi-au spus ca e de la ea, pana si ea mi-a spus ca a simtit ca ii curgea ceva din ea. Desi imi e teama sa nu fi fost de la mine. Eu unul nu am simtit ca am ejaculat! Nu suntem prost informati dar nici cei mai experti. Si ca sa fim impacati sufleteste, i-am cumparat o pastila de a 2a zi, care se ia in 2 doze timp de 72 de ore. Una a luat-o astazi la 48 de ore pentru ca farmacia a fost inchisa in weekend iar urmatoarea urmeaza la 12 ore. Exista pericolul, ca. daca e adevarat, sa fii fost de la ea acel lichid, sa ii se intample ceva rau? Si. inca ceva, in jur de data 24-28 ei trebuie sa ii vina ciclul. Noi am avut ultimul act sexual pe data de 19. Se poate intampla sa ramana insarcinata? Ii va intarzia menstruatia? Daca nu ii mai vine menstruatia din cauza pilulei de unde stiu ca nu a ramas deja insarcinata? Cand sa ii cumpar un test de sarcina. Sunt foarte speriat si ingrijorat. Va rog frumos sa ma ajutati. FUNDA

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Daca i-ai cumparat si pastilele de care zici -stai calm -Daca nu ai ejaculat in ea si daca a mai luat si pastila nu trebuie sa iti mai faci griji.Acum pastila se ia la Maxim 72 ore de la contactul sexual si are eficenta maxima-oricum ea o sa aiba tulburari ale menstruatie-scurgeri de tot felul si tot asa -dar astea sunt efectele pastilei -Cat despre acea spuma chiar ma faci curios -Eu am citi pe un blog asa din intamplare si o fata zicea asa:Ca uneori cand **** o fata de ai sar capacele, lichidul acela intern are tendinta sa se transforme intr-o spuma -eu unu nu am intalnit asa -dar o sa ma strduiesc ca pe Viitor sa fac sa iasa spuma din ea happy.

6 răspunsuri:
| CristianGrigor1986 a răspuns:

Daca prostia ar durea, toata adolescentimea ar striga! Eu sunt o persoana foarta indulgenta.Ma stradui sa nu jignesc lumea.Dar vine cate fraier ca tine care dupa ce arde sura vine si striga 'arde! arde! Ma tata, ma! Daca tot v-ati tras-o, de ce nu v-ati protejat? Pastila de a doua zi e strict pentru urgente.Si nu degeaba ii zice 'de a doua zi'. Efectul e cam mucles dupa 24 de ore.Sunt sanse sa mearga, dar nu prea multe. Faptul ca menstruatia trebuie sa inceapa la data mentionata, inseamna ca ai prins-o cand era mai coapta! Omule bun, ai rupt-o-n fericire! Sfatul meu - pregateste scutecele...

| SuntMaleficMuhahahaha a răspuns (pentru CristianGrigor1986):

Ce te freaca pe tine, baiatul a cerut o parere.
Si il poti sfatui frumos si civilizat nu ca ultimul retardat de la colt...

| CristianGrigor1986 a răspuns (pentru SuntMaleficMuhahahaha):

Ma freaca pentru ca nu e singurul indolent...Nu sunt decat de cateva zile inregistrat pe TPU, dar am intalnit o groaza de intrebari in genul asta.Si ma doare pentru ca in vremurile in care traim este o adevarata prostie sa faci sex la varste de-astea fara cap(ala de sus, nu din pantaloni). Macar de n-ar sti, i-ai intelege...Dar asa?!?!?

| fotbalistata a răspuns (pentru CristianGrigor1986):

Eu iti dau dreptate.si eu m-am inscris pe TPU de cateva zile doar pentru a mai afla cate ceva despre adolescenti.din pacate ce am tot citit aici ma cam dezamagit.copiii se cred adulti, multe fete intreaba daca raman gravide dupa ce sau masturbat, si etc...si apoi sa ne mai intrebam de ce creste numarul natiunii, cand tot mai multe copilite de 13-14 ani raman gravide.pacat..oricum se pare ca gandesti ca mine si se vede ca facem parte cam din aceiasi generatie.acum ma intreb daca in generatia din ziua de azi e hous..generatia copiilor mei cum va mai fi oare? sad pffff

| fotbalistata a răspuns:

Acel lichid este de la ea.acum pastila ii poate deregla ciclul menstrual, si chiar si pierderea virginitatii va aduce multe schimbari in corpul ei

| deea1155 a răspuns:

Calm in primul rand. Poti merge acum la farmacie si sa cumperi un test( surecheck) desi cel mai sigur test este cel de urina care se face in maternitate sau un control ginecologic unde se va lamuri si misterul secretiei albastre.
Ar trebui sa va alarmeze daca ciclul intarzie dupa data de 30.
Dar si daca vine ar fi bine sa mearga la medic pentru a vedea ce este cu secretia.