| naya a întrebat:

Despre sterilet in general...Nu pareri, nu opinii, nu "am auzit ca..." Scurt si la obiect, cat costa, cat il folosesti, cum se procedeaza si eficienta sa.multumesc.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din propia experienta iti spun ca e bine sa ai dar nu inainte de a avea o sarcina pentru ca e foarte dureros, il poti tine intre3 si 4 ani acum depinde de tipul de sterilet si cum ti-l pune medicul.pretul difera de la medic la medic nu e un pret fix.este foarte eficient doar daca este montat bine.eu l-am avut 2 ani si nu am avut nici un fel de probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eficienta este maxima, 5 ani functionare, costa de la 190 roni la 600 roni in functie de ceea ce stie sa faca, numai medicul ginecolo iti prescrie tipul de sterilet de care ai nevoie, sunt unele cu hormoni dar nu ti-l pot recomanda pentru ca nu stiu ce cantitate de estrogeni produce corpul tau, dupa niste analize medicul te va sfatui, pe urma la montare ii dai doctorei un 50 de roni si cam atat.Trebuie sa te prezinti macar o data la 6 luni la control, se poate ingropa in perete uterului si este pericol de septicemie sau ceva mai grav, succes.