| Houselaurie a întrebat:

Din cate imi dau seama, unei colege de clasa, ii place de mine. dar sincer, mie nu imi place deloc de ea.si sunt sigur de asta.chiar daca nu am prietena, mai bine stau singur decat cu ea.se uita la mine, incearca sa imi faca glume, isi cere scuze de la mine, cand cer ceva prin clasa ea se ofera prima. o sa ziceti sa vb cu ea, nu numai ca e de la tara, ca nu ar fi o problema, dar nu are nici vreo 2 dinti.nu imi place de ea. oricum nu as vrea sa simt ce simte ea dar asta e. ce sa facbig grin?

2 răspunsuri:
| Danny a răspuns:

Una peste alta, daca nu-ti place, mai bine ai vorbi cu ea. Daca nu vorbesti cu ea, si esti indiferent, mai rau faci.
Iar daca vorbesti cu ea, vorbeste-i pe un ton calm (sau bland), ca in cazul in care se supara sa nu porneasca zvonuri neplacute si sa nu faca nefacute.

Bafta!

| friday a răspuns:

Ii spui ca ai prietena si gata laughing.
Dar nu ii spui sa para evident, cand te mai baga in seama, ii spui ceva de genul: " Off ce plictiseala la scoala. Abia astept sa ies de la ore si sa ma intalnesc cu angryAndreea, de exemplu, sau inventezi tu un nume) happy.
Merge big grin.