| anonim_4396 a întrebat:

AJUTOOOR. Mie mi se zice ca-s fitoasa dar eu nu sunt deloc, doar ca oamenii ma vad cu haine si nu sa zic asa cu haine de firma si mare fita, mie doar imi place sa ma imbrac frumos si mai ales ca sunt inalta si slaba. Pe hol la scoala merg ca pe podium pentru ca asa e mersul meu, ce sa-i fac? Asa, si nefacand nimic, o clasa este plina de tigani, nu sunt vreo rasista, chiar deloc, dar ei sunt mai obraznici si se baga in seama. Un baiat de clasa a 6a, eu sunt a 7a tot el a venit la mine, lol. Deci de cand am inceput clasa a 7 a si ei s-au mutat toti la noi la scoala, a inceput sa ma bage in seama si el si colegii lui. Imi spunea pisi, ca sunt frumoasa, etc. a da, si fitoasa. Mie mi place mult cand primesc atentie, am doar o prietena cu care stau pe hol si in clasa si ne baga in seama pe amandoua dar mai mult pe mine. Eu ii ziceam sa ma lase in pace ca nu-mi place de el, mai ales ca el e si mai mic cu muult decat mine la inaltime si mereu toata clasa lui se uita dupa mine si se uita ciudat si ma imita dupa mers sau cand rad. Mi se parea foarte enervant, dar acum sincer cand nu mai e atat de obsedat de mine ma doare. Prietena mea imi spune ca nu are cum sa-mi placa de el, dar nu ca-mi place de el, nu m-as vedea intr-o relatie cu el niciodata mai ales si la varsta de 14 ani, el cred ca face 13 anul asta. Umblu pe hol si nu ma dau interesata de el. Mai mult ca fug si el cred ca de asta nu prea ma mai baga in seama. Azi mi-a zis pisi ce faci, se mai uita la mine si vb cu prietenii lui si se uita la mine de parca m-ar analiza. Nici eu nu ma mai inteleg pe mine, inainte voiam sa scap de el ca se tinea numai dupa mine si acum cand nu mai e asa, am niste sentimente. Pe hol ma uit numai dupa el sau cand il vad pe hol ma rusinez efectiv si cand trece si nu-mi zice nimic, ma simt naspa. Nimeni nu ma intelege si nici prietena mea care spune, dar v-am zis, nu vreau relatie cu el dar imi place atentia si ma simteam speciala si cand ma facea fitoasa. Sunt confuza si vreau sa ma bage in seama mai mult dar fara sa vin eu la el, ar rade toata scoala. Ganditi-va ca merg pe hol si nu stiu ce sa fac sa ma bage in seama, el crede ca eu nici nu-l plac dar sa nu vad mesaje de genul sa ii spun ca il iubesc. Doamne fereste, parintii mei m-ar da afara din casa. Vreau doar atentieee. Vreau sa par mai atragatoare si sa vina la mine pentru ca-mi place atentia. Vreau sfaturi dar nici sa par asa disperata. Credeti ca daca nu-l bag deloc in seama ar veni el la mine? Vreau raspunsuri serioase. Fara glume cu ai 14 ani ca nici nu-mi doresc relatie la varsta asta

2 răspunsuri:
| FantasyBoy a răspuns:

Nu e vorba de vreo rasa aici, romii sunt de rasa indo-europeana ca si noi, e vorba ca reprezentantii acestei etnii sunt de multe ori ramasi in Evul Mediu din punct de vedere al evolutiei sociale, evident nu este vina lor. Nu-ti recomandam sa incerci sa ai un boyfriend din etnia aceasta decat daca este diferit de ceilalti, daca este educat, binecrescut, inteligent(exista destui!), altminteri nu vei avea decat de pierdut. Sunt oameni ca si noi, dar mai au de lucrat la educatia lor in familie.
Depinde ce intelegi tu prin "relatie", la 14 ani nu e absolut nici o problema daca ai un prieten platonic, in urmatorii doi ani poti sa-l testezi, si apoi sa decizi daca merita sa aveti o viata impreuna.

| MariaQuenn27 a răspuns:

Întreabăl și tu pe el ce face, daca vrei sa îți de-a atenție. Uită-te la el cu coada ochiului, ca să vadă.Și când te întreabă dacă îl placi bla bla bla, îi spui că nu