| ...:::.danut.:::... a întrebat:

Din cauza masturbarii poate intarzia menstruatia? sau daca nu, din ce cauza poate fi?sad multumesc!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, din cauza masturbarii nu-ti intarzie menstruatia. mai degraba ai o dereglare hormonala (daca nu esti insarcinata, desigur). Daca intarzierea e mai mare de 7-10 zile, trebuie sa te vada un ginecolog.

| nely19 a răspuns:

Menstruatia nu poate intarzia din cauza masturbarii, cauza este ca ai racit jos nicidecum ce spui tuhappy

| bianca a răspuns:

Poate ai racit!
daca nu ai avut contact sexual nu poti ramane insarcinata, stai linistita happy

| Nimic special a răspuns:

Menstruatia mai poate intarzia pentru ca esti racita "jos"winking!

| bd0893 a răspuns:

Nu poate intarzia menstruatia din cauza masturbarii...acum depinde si cat intarzie. daca intarzie cateva zile e normal.nu s-a reglat ciclul. dar daca intarzie mai mult ar putea fi vorba si d eu sarcina. oricum o vizita la ginecolog nu strica big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da iti poate intarzia menstruatia din cauza asta sau chiar iti poate vn mai devreme. mia asa mi s-a intamplat