| anonim_4396 a întrebat:

Cat poate intarzia menstruatia din cauza stresului?

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca vorbim de un ciclu care s-a stabilizat si vine regulat, orice intarziere mai mare de 2 saptamani, impune prezentarea imediata la medic.
Stresul este unul din factorii care induc dereglarile hormonale, una din cele mai cunoscute cauze ale intarzierii menstrei. Oboseala fizica, psihica, stresul, supararea, schimbarile in alimentatie, dietele, toate sunt cauze care pot provoca o dereglare hormonala, mai mica sau mai mare.
Intarziind sa mergi la medic, intarzii sansele de vindecare si permiti problemei sa se adanceasca si sa fie mai greu de tratat.

| Lia09 a răspuns (pentru greece12):

Multumesc mult pentru raspuns!

| greece12 a răspuns (pentru Lia09):

happyAnytime!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

7 ani

| rousz a răspuns:

Menstruatia poate intarzia si din cauza unei raceli! ai grija dar iti poate intarzia si timp de o lunawinking

| Lia09 a răspuns:

Daca n-ai nici o treaba cu tema abordata mai bine abtine-te.

| rockiordeath a răspuns:

Maxim cam 2 saptamani dar acum depinde de fiecare persoana poate sa fie maxim si 1 saptamana... dar daca depasesti2 saptamana jumate ar fi bine sa faci un consult medicalwinking