| patetyk a întrebat:

Din ce cauza prietena mea acuza dureri vaginale cand intretinem relatii sexuale indiferent protejate sau nu? nai exact in interiorul vaginului?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil fiindca are o infectie vaginala sau o rana pe colul uterin. Durerea la contact sexual (dispareunia) este un mare semnal de alarma si impune consult ginecologic imediat ce apare. Asadar, maine sau cel tarziu luni, prietena ta sa mearga la ginecolog.

11 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

De ginecolog ai auzit? Doar el este cel mai in masura sa ti raspunda la aceasta intrebare dupa o consultatie! ok? Fuguta la dr ginecolog si rezolvati-va problema acolo!

| patetyk explică (pentru VadTot):

Sincer am auzit numa ca la ora asta nu prea stiu vreunu sa lucre si vroiam sa vad daca e grav big grin

| Amelya02 a răspuns:

Cel mai probabil are o inflamatie la ovare happy

| justitiarul a răspuns:

Pentru ca are o boala cu transmitere sexuala si trebuie sa mearga cat mai urgent la ginecolog.

| Mann02 a răspuns:

Pai daca diferenta de diametru dintre gaurica ei si penisul tau e mare favorizandu-te pe tine atunci poti sa stii ca de aia o doare, daca ai dezvirginat-o de curand poate fi la fel o problema, pana se obisnuieste si trec durerile de la ruperea himenului. happy

| Madyupsik a răspuns:

Aceste dureri apar atunci cind femeia in timpul actului sexual nu este relaxata. Ea incordeaza peretii vaginului si astfel apar si durerile. Сea mai buna solutie este sa se relaxeze si sa aiba incredere in partenerul sau. Baffta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil o raceala puternica la ovare.Ar fi de preferat sa consulte un medic de specialitate.

| marius990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Una e raceala la ovare si una e durere simtita in interiorul vaginului...

off topic : a face laba nu inseamna a face sex...si daca tu vezi puta de fomeie doar pe youporn, nu te da cunoscator!

| PsyhoWoman a răspuns:

Eu am inteles numai jumatate din ce ai scris. probabil nu e flexibila daca inca acuza dureri happy.

| Lia09 a răspuns:

Ori nu se lubrifiaza suficient vaginul, ori are rani la nivelul acestuia, ce duc la aparitia durerilor. Cel mai bine ar fi sa o consulte un ginecolog!

| Erika_Sofron_1977 a răspuns:

De cele mai multe ori aceste dureri se datoreaza lubluficarii insuficiente. daca, dupa ce incerdati un ulei lubrificant si mai multa rabdare la preludiu durerile persista, atunci vizitati ginecologul.bafta