| dani701 a întrebat:

Buna seara TPU!
Am si eu o problema!
De ce pe prietena mea o doare burta,respectiv zona vaginala, din ce spunea si ovarele dupa actul sexual.
La inceput o doare si la sfarsit o doare din nou.
Zice ca din cauza penisului meu zicand ca are dimensiuni exagerate lucru care mie nu mi se pare.
Cand intretinem relatii sexuale am grija ca actul sa fie protejat si cu lubrifianti pe baza de apa "durex".
Se excita destul de tare si se umezeste si mai tare. Totusi nu inteleg de ce o doare asa tare.sad
Si asta e cauza pentru care intretinem relatii sexuale cam rar.Foarte rar.
Dar nu asta ar fi problema pentru mine.
Vreau sa stiu care e cauza dureri si cum pot sa o rezolv daca exista vreo rezolvare.
Dau funda si va multumesc!

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai simplu si in acelasi timp si cel mai sigur si desigur profesional, printr-o consultatie ginecologica. Sanatate.

| dani701 explică (pentru corbulalbrosu):

Eu am zis o data sa mergem si a refuzat. Precizez ca are varsta de 17 ani.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru dani701):

Orice fata care si-a inceput viata sexuala ar trebui ca minim 1 data pe an sa fie consultata ginecologic. Pentru o femeia moderna ce presupune si o minima educatie sexuala, aceasta consultatie trebuie sa devina de rutina. Pudicitatea nu-si are logica in aceasta situatie. Sanatate si fuguta la medic cat mai urgent. Este mult mai simlu si usor a preveni decat a trata.

| sofisis a răspuns:

Pot fi cauze medicale care nu se inlatura DECAT prin mers la ginecolog. E stupid in zilele noastre sa spui ca ti-e rusine sa mergi la medic...pe bune.

| Jessica007 a răspuns:

De acord cu corbulalbrosu.O consultatie ginecologica trebuie sa faca ca sa afle despre ce e vorba si sa nu cumva sa ia pastile din auzite pana nu afla care este problema.

| dani701 explică (pentru Jessica007):

Nu ia nici un fel de pastile si nici nu as lasa-o sa ia anti-conceptionale.