| anonim_4396 a întrebat:

Din vara un prieten bun de'al meu este indragostit de mine. Joi am fost la o petrecere si efectiv ma manca din priviri, insa era prea timid ca sa se apropie de mine, unu prieten comun mi-a spus ca ma place si m'a rugat sa ma duc sa dansez cu el. In fine, in timp ce dansam nici nu putea sa ma priveasca in ochi, dupa ceva timp si'a mai venit in fire si a incercat sa ma surute, dar nu a reusit pentru ca eu il vad pe el doar ca pe un prieten, sau cel putin asa cred, am o mica urma de indoiala. Cand am plecat l'am pupat de 3 ori, si o data pe gura si am disparut fara sa'i las timp sa reactioneze. Baiatul acesta nu e vreun fraier, e un mic "don juan", dar nu inteleg de ce cu mine e atat de timid. Cum credeti ca ar trebui sa ma port cu el? Sa'i dau sau nu o sansa? Chiar mi'e frica sa nu cumva sa ma indragostesc si eu de el pentru ca nu vreau sa fiu inca una din cuceririle lui.

3 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

1.Cu tine e timid fiindca dupa cum ai spus si tu te place!
2.Pai depinde daca simti ceva pentru el sau nu!(asta e valabil si pentru a 3 intrebare)

| mihnea123abc a răspuns:

Pai daca tot llai sarutat nu ar trebui sa te joci cu sentimentele baiatului dai o sansa si vezi daca iti place

| wawanaqa1123 a răspuns:

Asta sta la aprecierile tale daca vrei sa ii dai o sansa.
Este foarte indragostit de tine daca se fasticeste si este timid.
Peste toate aste fa ce iti zice inmima.Dai o sansa si daca nu simti nimic ii dai papuci
funda?!