| anonim_4396 a întrebat:

Doare extraordinar de tare prima data? la 18 ani? funda

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu.
Nu e durerea,e neobisnuitul ei,adica,in locul respectiv nu ai capatat nici o obisnuinta sa te aperi si, bineinteles ca organismul tau va intra in alarma.
Relaxeaza-te cat mai mult si nu te gandi decat ca esti in bratele omului iubit!
Si, protejati-va!

| mgtow a răspuns:

In majoritatea cazurilor da, putine fete nu au parte de durere.

| Lore2good a răspuns:

Intensitatea durerii depinde atat de tine cat si de partenerul tau.In primul rand nu trebuie sa fi inhibata sau sa crezi ca o sa fie o durere insuportabila. Daca il iubesti cu adevarat pe partenerul tau si el la fel, si te ia usurel si va lasati dusi de val, poate fi cea mai frumoasa experienta pe care ai trait-o vreodata. durerea pe care o vei avea va fi atat de nesemnificativa pe langa bucuria si implinirea sufleteasca incat o sa uiti ca ai avut vreodata vreo durere in timpul acelui act sexual.Incearca sa te relaxezi in momentul ala si va fi bine. sper ca ti-am fost de ajutor! Mult succes

| Jozefina a răspuns:

Sincer.da.dar nu e atit de groaznik,suportabil, de fapt depinde de la caz la caz ca sunt fete ca nici durere nici singe nu este,,, faptul ca se vorbeste ca extraordinar de dureros si mult singe e basm.depinde de baiat ca daca o va face atent si cu grija apoi crede-ma ca putin ce o sa simti, i cazul ca o va face ca skapatul si brusc atunci sigur ca va durea... poate te mai gindesti si nu o faci?big grin glumeam...bafta!

| Paradise a răspuns:

Depinde de la o persoană la alta, unele suntem mai sensibile, altele nu. Important e să fii relaxată și să nu te gândești la durere.

| ArinaDeDe a răspuns:

Eu vorbesc din propria mea experienta. M-a durut un pic dar dupa ceva timp a fost ok. Am facut-o la 18 ani.

| gestfacoff a răspuns:

Doare, destul de tare la inceput, dupa e ok!
Chestia naspa este ca o sa curga sange, nu stiu exact in ce cantitate, deoarece asta depinde de la om la ombatting eyelashes

| ayana13 a răspuns:

Depinde de la persoana la alta. daca nu esti tu pregatit cam doare un pic.de fapt de ustrua»curge un pic sange si gata te ai facut mare.nu ti mai fie teama.e ceva normal.nu exista dezverginare fara nici un pic de durere.bafta!

| jupiterestru a răspuns:

O sa te doara de o sa te p*si pe tine laughing

| onutsaa a răspuns:

Nu doare extraordinar deloc. daca tu esti pregatita totul o sa fie bine. trebui sa fii relaxata si sa nu te fortezi, daca incerci si nu poti asteapta momentul potrivit