| ddzen a întrebat:

Domnisoarelor, cum ati reactiona daca ar veni un barbat la voi, din senin, ziua pe strada, si v-ar zice ca sunteti dragute, si ca i-ar placea sa va cunoasteti?
Tot aud (si sunt de acord cu sfaturi de genul): "Iesi afara si asa vei cunoaste lume; socializeaza!"
Eu sunt intr-un oras nou, practic 20 de ani in care am cunoscut lume si mi-am facut un cerc de prieteni nu imi mai foloseste. Trebuie sa cunosc lume noua.
Asa ca revin cu intrebarea: cum ati reactiona?

Răspuns Câştigător
| adeluna a răspuns:

Daca abordarea directa pe strada e strategia ta, incearca ceva de genul : http://i.imgur.com/Ik4ng.jpg. Asta macar o face sa zambeasca si nu intra in reactia defensiva pe care orice domnita bine educata ar avea-o. Te-ai mutat dupa 20 de ani. presupun ca esti la facultate intr-un alt oras? Intreseaza-te de ce evenimente/concerte/ expozitii/ etc. au loc in noul oras. Iti recomand sa faci lucrurile care iti plac, sa iti urmezi interesele, oricat de obscure ar fi ele, astfel ai sansa sa intalnesti pe cineva cu care chiar sa ai ceva in comun. bafta!

| ddzen explică (pentru adeluna):

Ha! Interesant, mersi fain happy

10 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Un compliment, o vorba buna sau o oarecare privire nu sunt suficiente. Daca tipul de care zici tu, respecta tiparele mele de barbat si asa mai departe, poate ca i-as da o sansa. Insa evident ca nu ma dau in vant dupa tipi astia veniti la mine din senin.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Lumea e foarte ciudata in tara asta, daca vrei sa-i intrebi unde gasesti nu stiu ce parca le-ai cerut bani, nici nu te baga in seama si maresc pasul. In alte tari iti raspund cu zambetul pe buze straight face
La noi cel mai simplu cunosti lume noua in cluburi pentru ca sunt mai relaxati(beti); o idee ar fi sa mergi la biliard, mi se pare destul de simplu sa te imprietenesti cu cineva acolo.

| Seducatorul a răspuns:

-Pleaca de langa mine ciudatule! laughingCam asta ar fi reactia fetelor presupunlaughing

| ddzen explică (pentru Seducatorul):

Exact asta presupun si eu laughing. Insa apoi vine intrebarea? Cum cunosti lume noua? Persoane care nu sunt in cercul de la scoala/facultate/servici. Sau ne invartim doar in cercurile astea + prieteni ai prietenilor si tot asa? Mi se pare ciudat sa ti se spuna la tot pasul "Iesi si cunoaste lume, daca stai in casa nu rezolvi nimic", iar cand iesi... Hopa, esti un "ciudat" happy. Dar am dat-o in "filozofii", sa lasam fetele sa raspunda happy

| Hakuouki a răspuns:

Nu stiu din ce oras esti tu, dar te respect pentru initiativa, iti urez succes. Sper sa te acomodezi repede.

Răspuns utilizator avertizat
| BpBycaBestEVer a răspuns:

Este posibil ca unele fete sa nu aiba o reactie foarte placuta, deoarece se vor fi speriate crezand ca vrei sa "abuzezi" de ele.(Sunt tot felul pedofili si din astea acum. SPER sa NU fi unul dintre ei(fara suparare))Iti urez succes dar ai grija.

| ddzen explică (pentru BpBycaBestEVer):

Sunt major, am 21 de ani. Departe de mine sa ma gandesc la fete minore (mai ales ca stau intr-un complex studentesc, e ceva si destul de rar pe aici happy ).

| BpBycaBestEVer a răspuns (pentru ddzen):

Bun.Atunci SUCCES in planul tau.Pare promitator.