| eumihaela9999 a întrebat:

Draga TPU am o mare dilema. Am doar 15 ani si pe data de 28 aprilie mi.am inceput viata sexuala cu prietenul meu. Se pare ca m.a dezvirginat fara prezervativ dar nu si.a dat drumul in mine.
AM auzit ca pot ramane insarcinata si de la lichidul seminal asa ca m.am speriat putin. La 5 zile dupa contact mi.am facut un test de sarcina care mi.a iesit negativ dar imi este frica deoarece mi s.a spus ca este prea devreme facut testul.sad Va rog Ajutati.ma! Dau FUNDA!:X

8 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Nu mai da banii aiurea pe teste de sarcina...vor costa mult pampersii, laptele praf...sad

| Purec a răspuns:

Glumeam mai sus. Stai linistita ca nu se ramane asa usor insarcinata. Plus ca dupa parerea mea treaba cu lichidul preejaculator mi se pare o prostie ( nu am auzit niciodata ca cineva sa fi ramas insarcinata asa). Dar totusi nu strica sa te protejezi.

| simiy a răspuns:

Ai foarte putine sanse sa fii insarcinata daca nu a lasat in tine. Si nu te panica asa repede ca iti faci numai rau, nu trebuie sa iti faci teste dupa 5 zile ca nu iti arata nimic chiar daca ai fi, dar tu nu esti. Daca vrei sa ai o viata sexuala normala fara sa te agiti atat din cauza sarcinilor alege o metoda contraceptiva care crezi ca e mai usoara si mai potrivita pentru tine daca ti-ai inceput viata sexuala sunt sigura ca te-ai informat si despre unele metode de contraceptie.

| John90 a răspuns:

Daca ai facut testul dupa 5 zile poti sa stai linistita ca nu ai nimic next time protejativa pentru mai multa siguranta

| papusapapusa99 a răspuns:

Stai linistita ca va fi bine dar data viitoare protejeazate ca nicio data nu se stie asa ca ai grija:*:*bafta

| dan1989 a răspuns:

Cam devreme

| meinefritz a răspuns:

Purec21, raspuns EPIC =) mor

| alexealexy a răspuns:

Vrei sa imi dau eu drumu in tine ca sa ramai insarcinata?