| cleopatramaria a întrebat:

Draga TPU. vreau sa ma ajutati, uite cum sta treaba, am sa va povestesc tot,, Totul a inceput cand a inceput sa-mi placa de un baiat, asta doar pentru ca o colega mia sp,, Cred ca lui ii place de tine" doar pentru ca se uita insistent la mine, apoi am prins drag de el cu timpul. un coleg la intr,, Iti place de daiana?" el a sp ca nu. apoi,, Dar de Diana ce zici?"(aici e vb de mine) si el a sp,, aha" iar colegul meu ia sp,, Poi tine la tine" si el a sp,, Fainh". in toata saptamana aceea s-a uitat insistent la mine.la ora de tic colega mea de banca a stat langa el si el a intrebat-o,, Lui Diana ii place de mine?" ea a sp ca nu stie.si ea l-a intrebat,,, Dar daca i-ar placea ar avea sanse la tine?" si el a sp ca nu...de aici am fost suparata aproape tot timpul,. Dar intr-o zi cand colegul lui de banca a lipsit, am stat la catedra si am vb k un coleg de-al lui.adica si al meu era coleglaughing si el a venit si m-a tras de par incet si apoi s-a prefacut ca nu a fost el, apoi cand am stat cu colega de banca si mai un coleg la usa a venit si s-a prefacut ca da in mine dar nu a dat., apoi cu timpul a aflat ca el este rasfatat, nu-i lipseste nimic, si ca are multi prieteni pe interes si ca el siar dori sa fie sarac ca sa nu aiba prieteni pe interes, si ca sufera foarte mult din cauza asta, si ca ii mai inchis in el. adica nu prea povesteste asa.doar in cine are incredere. si se ataseaza foarte greu. dar eu l-am ajutat de multe ori pe el si am mai vb asa dar nu vb mult.si totusi il plac. un prieten bun, fiind baiat, mia sp ca el ma place in interiolul lui, adica ii place cv la mine, dar nu ar vrea sa fie k mine.si altadata ma mai critica in fata colegului lui de banca...bineinteles nu tot timpul, de exemplu astazi colegul lui mia sp cai plac botinele melelaughing. erau rozlaughing iar baiatul de care imi place sa legat de mersul meu.ieri cand am iesit de la tic pe usa sa impins in mine.si fac eu,, Bah voi sunteti tampitzi? la care el,, Dar nu eu, Bodescu". ala fiind un coleg.nu stiu.imi pkace fff mult de el. voi ce sp? ce parere aveti? ma ajutati va rogsadsad

3 răspunsuri:
| Ammy93 a răspuns:

Pentru inceput incearca sa fi prietena cu el( nu pe interes, prietena adevarata) si apoi vei vedea ce se intampla. Poate ca din cauza "prietenilor" pe care ii are, ii este greu sa aiba incredere in cineva. Mai ales ca sunt multe fete care vor baieti cu bani. Demonstreaza-i ca nu te intereseaza bani lui ci doar sa-i fii prietena. Succes

| Ammy93 a răspuns:

Pentru inceput ai putea sa-i fii prietena ( adevarata, nu pe interes). El are probleme cu increderea in oameni din cauza "prietenilor" buni (pe interes) si fetele care cauta baieti cu bani. Increderea o castigi dreptat. fa-l sa observe ca tu esti o fata simpla si nu una care cauta baieti bogati. Si inca un lucru: daca este rasfatat incearca sa nu-l faci sa se simta ca un print ca el nu asta cauta. Daca a gresit cu ceva fata de tine si te deranjeaza spune-i.

| Noemy99 a răspuns:

Cati ani ai?happy