| Deeeede a întrebat:

Dragi băieți, am o întrebare pentru. voi happy. DE CE, când aflați că o fată mai nepopulară vă place o ignorați, și când ea încetează să vă mai iubeasca, atunci încercați mereu să îi atrageți atenția? DE CE?

6 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Am si eu o intrebare pentru tine. Tu chiar crezi ca toti baietii fac asta?

| DeeaMarry a răspuns:

Sper ca nu te superi ca iti raspund si eu, avand in vedere ca intrebarea ta era adresata baietilor.
1.Treaba cu popularitatea mi se pare o prostie.
2. Nu toti baietii procedeaza asa, deci generalizezi prea tare.
3. Pentru ca orice tanar are tendinta sa isi dovedeasca siesi si celor din jur ca poate fi placut/placuta de orice fata/baiat, daca vrea.

Te sfatuiesc sa nu te arati lesinata dupa niciun baiat. Daca ai o reputatie de fata greu de cucerit o sa ai mult mai mult de castigat. Or sa te vada toti ca pe o provocarewinking.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mda, astea sunt scenarii de filme americane cu adolescenti.

| gabytofan a răspuns:

De exemplu mie, daca imi place de o fata mai "nepopulara" nu o ignor.Nu prea imi plac fetele cu multi prieteni pentru ca o ea o sa iasa cu prietenii cand vreau sa ies eu ce ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e vorba de baieti, e vorba de natura umana. Cand primesti sau poti avea ceva fara efort nu te atrage in mod special si il etichetezi subconstient ca si al tau, pentru ca il poti obtine oricand. In momentul in care realizezi ca nu mai e atat de usor de obtinut, creeaza un gol (daca ii pot spune asa) in psihicul individului pe care acesta incearca sa il umple. Din acest motiv si relatiile sunt atat de greu de incheiat, chiar daca nu tii in mod special la un partener dupa ce va despartiti incepi sa te gandesti obsesiv la acesta, lucru care te surprinde de multe ori si pe tine insuti.

Nu e ceva voit, este un comportament normal pentru majoritatea indivizilor, indiferent de sex, rasa sau inteligenta.

| FCMMM a răspuns:

Simplu, daca eu iti dau acum 10 torturi care tie iti plac foarte mult e clar ca la un moment dat te vei satura de el. Dar in schimb daca te-as lasa doar sa il privesti, l-ai vrea, nu?