| Annessa a întrebat:

Dragi cititori,
Am o poveste mai lunga. Deci, imi place de un baiat de vreo 9 luni. E mai mare decat mine cu 2 ani. El ma place, dar ma ignora de multe ori. Nu ma saluta si evita sa ma vada. Simt o durere foarte mare, ma intristez daca il vad. Nu inteleg de ce face asta. Nu stiu cu ce am gresit. straight face n-am facut nimic deplasat din cate stiu. Eram prieteni, iar vara asta ne-am mai vazut ( mentionez ca suntem vecini ) el are 15 ani, pe cand eu doar 13... Dar de cand a inceput scoala nu l-am mai vazut atat de des. Multi prieteni mi-au spus ca e intr-o relatie cu o fata de la el de la liceu, si asta m-a ranit enorm. Problema e ca un alt baiat ma place, dar eu nu il plac. straight face ACEST baiat ma cauta tot timpul, imi trimite mesaje, si imi spune ca ma place, dar mie imi e mereu gandul la Iustin ( acesta este numele lui ). Gabriel este celalalt baiat. E destul de dragut, dar nu pot sa ma opresc din a-l iubi pe iustin. E ca si cum am innebunit! Acum va scriu voua si va intreb: oare merita acest Iustin dragostea mea? ( tin sa mentionez ca se baga cateodata in seama cu mine, indirect, fara a-mi vorbi. Simt ca si el ma place mult, dar comportamentul lui demonstreaza contrariul) nu stiu ce sa fac. sad astept sa faca el ceva, dar nu face nimic. straight face parca ar trebui ca eu sa fac primul pas. laughing serios, oare ce s-o fi intamplat cu el? BAIETI! Faceti si voi la fel? Sau ati facut?

18 răspunsuri:
| edy132 a răspuns:

M-am oprit din citit la 13

| Vix999 a răspuns (pentru edy132):

Si eu tot acolo m-am impotmolit. Dar am facut un efort si am citit pana la capat.
Cum vine asta cu : simt ca ma place mult dar comportamentul lui demonstreaza contrariul? Nu exista asa ceva. Daca te-ar placea, asta s-ar vedea in comportamentul lui. El deja e la liceu, a cunoscut o alta lume, a trecut la un alt nivel fata de tine. Tu inca esti foarte mica.
De cand sunt pe site-ul asta ma fascineaza ce drame telenovelistice traiti voi astia de 13-14 ani laughing)
Pe Iustin nu il interesezi, cel putin momentan.
George ala...ce sa zic, ai putea sa-i dai o sansa si sa iesi cu el la un suc sau in parc si sa vezi daca il placi sau nu.
Oricum stai linistita ca la anul pe vremea asta o sa fii la un alt cuplu George-Iustin. Asta e farmecul copilariei. Te plictisesti repede de jucariile din dotarewinking

| CrazyTeenager a răspuns:

Daca este intr-adevar intr-o relatie cu o tipa, asta e, nu a fost sa fie, daca te placea indeajuns de mult ti-ar fi propus sa fi-ti intr-o relatie atunci.

| Annessa explică (pentru CrazyTeenager):

El nu e in relatie cu nimeni! Au fost niste chestii inventate de prietenii lui. Probabil ca sa ma raneasca pe mine

| CrazyTeenager a răspuns (pentru Annessa):

Atunci ar trebui sa fi-ti mai mult decat prieteni, incearca sa faci tu primul pas, daca e sa fie, iubiti-va mult, daca nu, ai incercat, nu te merita happy.

| DeidaraXR1 a răspuns:

De la fizicul de 13 ani pana la 15 ani este o mare diferenta, nu ca de la 20 la 30-40. La varsta asta baietii mai mari nici nu se gandesc sa fie cu cineva mai mic decat ei. Daca reusesti sa te pui in plasa cu el va fi un magar si un porc cu tine. Mai bine vorbesti cu Gabriel si poate mergi cu el la un suc. Daca ii da aceasta unica sansa te va pretuii ca unul dintre bratele lui. As fi facut la fel daca fetele cu care vorbeam nu imi spuneau NU. El nu te place, ba mai mult vrea sa scape de tine. Mai vrei sa iti spun ceva? Fii libera sa intrebi.

| ReiVaN a răspuns (pentru DeidaraXR1):

Crezi tu.
in ziua de azi fetele de 15 ani numai de baieti de aceeasi varsta nu-s interesati.
iar baietii sunt interesati de fete mai mici pe care pot sa le controleze cum vor ei.

| DeidaraXR1 a răspuns (pentru ReiVaN):

Nichiar. Baietii de 15 ani vor sani si cur, iar o fetita de 12-13 ani inca nu prea are. Ce ii drept sunt si fete de 13 ani dotate dar ei vor mai mult.

| Mlov3u4ever a răspuns:

Buna~eu cred ca tu nu il cunosti bine, nu esti sigura daca te place s-au nu.Eu in locul tau l-as alege pe Gabriel pentru ca el chiar te iubeste cu adevarat, fata de celalalt care nu da nici un semn.Nu are rost sa il astepti pe Iustin.happypa-pa

| MetalheadSatan666 a răspuns:

Eu cred ca Gabriel te-ar merita mult mai mult decat celalalt.Ce ar fi sa incerci sa vorbesti cu el, sa iesiti la un suc.In acelasi timp poti vedea su daca Iustin te place, daca este gelos in caz ca iesi cu Gabriel.Dar este decizia ta.Succes!

| SoloPC a răspuns:

Eu zic sa mai stai cativa ani sa te mai maturizezi putin in privinta (corpului) si pe aceea sa te mariti cu el!

Răspuns utilizator avertizat
| Or1Ginal a răspuns:

Iubire laughing) Vai de noi ma... stiti macar ce e aia iubire? voi intro conversatie pe mess scrieti te iubesc de 10 ori fara ai stii valoarea dar ma roooog Cu cuvantul "Iubire " poti rani multe persoane si chiar pe tine insuti crezand ca il iubesti cu adevarat dar ceea ce simti u cu adevarat e ceva trecator. Iubirea e atunci cand amundoi simtiti accelasi lucru si treceti amundoi peste bine si rau peste o cearta si alta si mai mult de atat. Copii de 13 ani pana la 18 nu stiu nimic despre iubire pana cand nu o afla cu adv si o sa sufere enorm. Spun asta pentru ca eu am 16 ani si am vb cu matusa mea care e psyhyastru

| Annessa explică:

Pe Iustin ( vecinul meu ) il stiu de 7 ani, iar pe Gabriel de vreo 2 ani. Chestia e ca pe Iustin il plac doar de 9 luni de cand s-a dat pe manga mine si am mers la el acasa. El ma placea foarte mult, iar vara asta ieseam mai mereu. Dar cand am inceput scoala a inceput sa se comporte ciudat. Nu ma mai saluta si nici nu prea il mai vedeam. Faza e ca eu vreau sa fim macar prieteni deoarece ne intelegeam destul de bine si e o fire placuta, dar nu inteleg de ce ma evita atat. Mai exista si dati cand se da pe langa mine, dar destul de rar.

| Annessa explică:

Da! Sunt orgolioasa. Si el e! Iar gabriel tot 15 ani are. Iar ceva ma nedumereste: in urma cu 2 zile, iustin m-a salutat, se uita dupa mine, si incerca sa il observ, dar ieri cand m-a vazut de revelion, nici nu m-a salutat.

| Annessa explică:

Daca nu crezi in iubire e treaba ta! Eu i-am spus lui iustin ca il placeam dar nu il mai plac deoarece facuse ceva (...) si el a spus ca ii pare rau, ca ar fi putut fii ceva intre noi. Iar apoi o vreme nu am mai vb. Nu il am nici la prieteni pe fb caci l-am sters si nu are id-ul meu de mess. Poate a fost vina mea straight face

| Z3US a răspuns:

Eu zic sa iti iei inima in dinti si sa faci tu primul pas. tinand cont ca numai baietii fac primul pass. asta spun eu acum subconstientul tau. probabil esti si orgolioasa si. iti dai seamawinking

| Eddy02 a răspuns:

Asa is si eu cu o fata fix cum ti se intampla tie