| VecinaDeLa3 a întrebat:

Dragi oameni culti,
Am o intrebare:vedeti ca acum este un mare fenomen de turma(nimeni nu e original, si nu ma refer numai la haine/aparente-desi si asta e o problema-, ci si la acest mod de gandire anti. ce e frumos, creand drame false...)? Aveti pareri in legatura cu ce am zis?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Printeso, matale se vede ca esti educata.Habar nu am cine e cult, cine se crede cult si cine e pe bune cult.Am vazut fete care o faceau la 15 ani doar pentru ca BFF lor o facuse.Am vazut cum oameni care aveau totul, bani, iubire, inteligenta si-au f***t viata printr-o simpla decizie aparent banala.Am vazut oameni inteligenti descurcareti si oameni inteligenti care erau cu nasul pe sus.Am auzit cuvinte si am ascultata drame de viata.Am cautat raspunsuri la altii si ei m-au trimis la carti
In ziua de azi, omul e inchis in el. E rece. Ori ca pui mana pe un schelet ori pe un om tot aia e.Si atunci te intrebi:Cat de mult rau sa patesti sa fii in halul asta de insensibil la ceilalti?
Totul porneste din familie.Copii nu sunt invatati sa gandeasca.Si sincer nici nu au de cine.Ma-ta e in strainatate si tac-tu e un betiv notoriu.Cum sa devii un om normal cu valori si principii din moment ce tu calci in lume cu un handicap sufletesc? Nimic nu se compara cu imbratiserea mamei si sfatul tatalui
Nu-mi pasa ca 10 oi se duc spre pasunea verde. Daca eu am chef sa-mi bronzez blana, nu ma misc de acolo nici daca imi pica copitelelaughing

2 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Da, asa e! Sunt de acord cu tine. Dau subscribe la ce ai zis. Dar in acelasi timp, nu avem ce face.Asta e lumea in care traim! Toti copie ideile altora, dar se pretind a fi original! Rusinos! sad

| TąNyą a răspuns:

Văd că şi tu ai gândirea de turmă, pui o întrebare la un subiect în care ar trebui să se vorbească cu totul altceva.

Sănătate.

T.