| exoticbutters a întrebat:

Dragi telespectatori. Ce parere aveti despre dating apps?

21 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pe ce canal tv transmiti?

| exoticbutters explică (pentru darrio2007):

Pe Taraf tv, cu Florin Salam :*

| darrio2007 a răspuns (pentru exoticbutters):

Nu-l plac. Păcat.

| RAY a răspuns:

Important este sa fii frumos, nu conteaza ca e realitatea ca e online cât timp e atracție e bine, daca crezi ca fetele din online pun accent pe suflet te înșeli, eu personal am incercat de multe ori am ajuns la concluzia ca fizicul este capital in ceea ce priveste comunicarea cu sexul opus, esti urat poti avea un caracter strălucit ca degeaba

| Violleta2022 a răspuns:

Proasta si foarte proasta, ca aduna numai gunoaie si psihopati acolo, fiindca toti mint si se descriu exact asa cum nu sunt in viata reala.

| mihai69 a răspuns:

Sunt nașpa.

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu nu am folosit, dar am auzit si citit zeci de pareri proaste.Totul e extrem de superficial, foarte putini de acolo cauta ceva serios, majoritatea sunt setati pe distractie si atat. Exista ideea asta nescrisa ca ai optiuni nelimitate, deci iti poti bate joc de oameni si nu trebuie sa depui efort, ca doar ai de unde alege. Cat se poate de gresit si stupid.Paradoxul e ca mai mult nu inseamna aici calitativ, ci fix opusul.
Plus ca pierzi timpul la propriu.Nu e normal ca o discutie care in viata reala dureaza 15-30 de minute cap coada, pe chatul acestor aplicatii sa dureze 1-5 zile, cu replici aruncate asa in plictiseala de azi pe maine, sa te faca sa astepti/verifici constant.

Cred ca maidegraba cand nu exista,, conexiunea'' 24/24 oamenii depuneau un pic mai mult efort in discutiile online, si nu prea ii lasau pe altii pe seen, ci stiai destul de clar cand incepe conversatia si cand se incheie.Acum nu stii, nici macar nu ti se spune daca tipa/tipul a murit sau si-a pierdut interesul, sau poate s-a razgandit pe drum just because.Primesti seen sau block, poate te mai si judeca de pe profilul social media, complicand lucrurile.

Pentru ce au promis creatorii tuturor acestor platforme si aplicatii la inceput, se dovedeste ca de fapt conceptul a esuat, toate incep sa ingreuneze conexiunea umana si o fac sa fie fix ce nu trebuie.Din punctul meu de vedere interactiunea reala, aia care poate fi faina, e tot la o intalnire fata in fata, unde fie cauti sa fii tu si sa vorbesti, sa cauti sa afli despre celalalt, fiindca nu ai de ales si nu poti lasa pe seen/intra pe net pentru replici/pretinde ca esti prea ocupat/a incat sa raspunzi 10 secunde, fie iese cat se poate de ciudat/stanjenitor si nu va mai vedeti vreodata. laughing Dar chiar si asa, cel din urma tot e un scenariu mai ok decat sa pierzi vremea cu aplicatiile de dating.

| anonim3247 a răspuns:

Dacă nu arăți bine nu mai pierde vremea cu prostiile alea.

| exoticbutters explică (pentru anonim3247):

Sunt fata, te pup dulce :3

| anonim3247 a răspuns (pentru exoticbutters):

Atunci cauți numai bărbați frumoși dar vezi că e competiție mare pe unul ca ăla.

| anonim3247 a răspuns (pentru exoticbutters):

Între 20 și 30 de ani unul ca ăla frumos are zeci de femei.

| exoticbutters explică (pentru anonim3247):

Multumesc ca ma ghidezi in viata, am sa-ti urmez sfaturile intelepte si pline de exeperienta, my lord♡

| anonim3247 a răspuns (pentru exoticbutters):

Eu nu recomand site-uri de întâlniri că pierd mult timp cei care nu găsesc ce vor.

| anonim3247 a răspuns (pentru exoticbutters):

Femeile și bărbații caută pe internet ce nu vor avea niciodată.

| anonim3247 a răspuns (pentru exoticbutters):

Sunt foarte mulți singuri care caută pe internet și au pretenții mari.

| anonim3247 a răspuns:

Sunt multe categorii de bărbați care sunt singuri și caută pe internet pe cineva

| anonim3247 a răspuns:

La femei cam toate au facultate și au pretenții foarte mari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niște păcăleli. Trebuie să dai bani la orice lucru, nu merită.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am folosit, nu folosesc și nu voi folosi. Consider că este un loc riscant, nu știi peste ce dezaxați poți să dai, deoarece mulți se prezintă în mediul virtual a fi perfecți, fără cusur, dar fațada nu corespunde întotdeauna cu interiorul.
Consider că un om capabil trebuie să-și întemeieze o relație și să caute să se cupleze în real, viața virtuala fiind apa de ploaie.

| ILoveBlackCats a răspuns:

Nu stiu daca sunt cele mai ok aplicatii /site-uri. Nu folosesc si nu voi folosi.
Acum depinde de fiecare, ca nu toata lumea are aceleași gusturi. Prefer sa cunosc pe cineva in realitate, care nu doar sa se folosească de mine ca sa afle info despre viata mea, locul unde stau, familie, identitate etc.

| ndrxw22 a răspuns:

Estrodinar