| AureliaBEST a întrebat:

Dragii mei ajutati-ma! nu stiu ce se intampla cu iubitul meu de ca-ti va ani de cand are probleme cu serv lui a devenit f nervos nu vorbeste cu mine nu comunicam, se refugiaza in camera singur este trist si jigneste f dur mereu cand ii zic ceva ce nu i convine incepe cu cearta cu jigniri se ia de parinti si apoi ii trece imediat ma ia in brate imi vorbeste frumos ca si cum nimic nu s-a intamplat. Sta 2, 3 luni linistit cu mine este miere si lapte si iar ii vin dracii. Ajutati ma nu stiu ce sa mai fac cum sa l mai potolesc cu ce tot imi face mereu am incercat n metode nu se poate suntem de 13 ani si nu putem sta unul fara altul dar eu nu mai suport ce tot imi face! tot spune mereu ca a terminat cu asa ceva si iar incepe!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un concediu în doi departe de lume?
O consiliere pe probleme de cuplu.
Pa, pa.

| sigfreud a răspuns:

Discuta cu el si spune-i ca nu poti trece iar printr-un circ asemanator si ca te indeparteaza cu acele apucaturi. Daca nu poti discuta cu el, taci si inghite.

| AmberMyth1 a răspuns:

De cativa ani? Eu cred ca trebuia sa ai o discutie serioasa acum mult timp. Oricum vorbeste calm cu el si incercati sa gasiti o soluite.

| isacalinaelena a răspuns:

Eu cred ca stresul este de vina, ar trebui sa il vindeci de stres pentru ca si asta este o boala.trimitel la un medic, vezi ce se intampla. poate asa o sa isi revina e normal ca problemele de servici sa il bage in depresie.bafta multa.